Piknik Organizacji Pozarządowych 2010

Tegoroczna edycja "Czas na Trzebież" została zainaugurowana 25 czerwca 2010 r. "Nocą Świętojańską". Już od godz. 18:00 członkinie Koła Twórców "Siedlisko" zaprosiły przybyłych tu do programu "Plećmy wianki w świętojanki!", w trakcie którego każdy miał okazję wykonać swój własny wianek aby przy zachodzie słońca puścić go na wody Zalewu Szczecińskiego. Według naszego uznania najlepiej to wychodziło naszej koleżance Danusi Mac. Sztuka plecenia wianków zajęła czas do godz. 20:00.

1.JPG
2.JPG

Potem na oświetlonej płonącymi smolakami i pochodniami plaży przy Ośrodku Sportu i Rekreacji obejrzeliśmy plenerowe widowisko Teatru Elipsa opartym na ludowych obrzędach, tradycjach, zaklęciach - zatytułowanym "Czar Sobótki" w reżyserii Aleksandry Słowińskiej. Spektakl łączył muzykę, śpiew, taniec afro a także pokaz fireshow (żonglerki płonącymi elementami, dmuchanie ogniem)  grupy Magnifius.

3.JPG
4.JPG

Puszczanie płonących wianków na wodę w zapadających już ciemnościach oraz koncert zespołu bębniarskiego "Diembe" Ryszarda Dziubaka z Pałacu Młodzieży praktycznie zakończył pierwszy dzień trzebieskiej imprezy.

26 czerwca już od godzin rannych ustawione namioty na terenie trzebieskiego OSiR-u zapełniały się przywiezionymi materiałami promocyjnymi polskich i niemieckich organizacji pozarządowych. Rozpoczynał się "Piknik Organizacji Pozarządowych".

5.JPG
6.JPG

PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" miały również swój pawilon, w którym prezentowaliśmy swój dorobek, uświetniając go na zainstalowanym monitorze pokazem multimedialnym.

7.JPG
8.JPG

Odwiedzaliśmy też stoiska i innych wystawców, m.in. zajęliśmy I miejsce w konkursie z zakresu historii miasta Police organizowanego przez polickie Regionalne Stowarzyszenie Literacko-Artystyczne w ramach obchodów 750-lecia miasta.

9.JPG

Mieliśmy również okazję publicznie zaprezentować naszą organizację. Każdy z nas zaprezentował poszczególne dziedziny naszej działalności.

12.JPG

Stoisko nasze odwiedziło kilkadziesiąt osób zainteresowanych głównie mapami i informatorami na temat szlaków rowerowych po Puszczy Wkrzańskiej. Wśród odwiedzających był Burmistrz Władysław Diakun i Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Król, którzy wręczyli nam szklaną, jubileuszową statuetkę miasta Police.

10.JPG

W późnych godzinach popołudniowych piknikowe miasteczko zamknęło swoje podwoje. Wystawcy pożegnali gościnną Trzebież. Za rok spotkamy się chyba znów w tym samym gronie, ale Piknik nie kończy cyklu miejscowych imprez, na kolejnej "Trzebieskich Neptunaliach" zobaczymy się niebawem.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License