VI Piknik Organizacji Pozarządowych 2011

W sobotnie popołudnie 3 września 2011 r. już po raz szósty odbył się „Piknik Organizacji Pozarządowych – Jesteśmy, Działamy”. Impreza miała podobny charakter jak dotychczas i miała na celu promocję działalności organizacji pozarządowych, a także podkreślenie roli, jaką te organizacje odgrywają w życiu społecznym „Małych Ojczyzn”. W miasteczku piknikowym, które stanęło tym razem na terenie OSiR-u przy ul. Piaskowej w Policach nie mogło zabraknąć pawilonu PKC „Sama Rama i SE „Łarpia” gdzie mogliśmy zaprezentować swoją działalność.

1.JPG

W tym roku lokalizacja naszego stoiska to sąsiedztwo SMZP „Skarb” i Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Policach. Choćby z tego tytułu nasze stoisko dość licznie odwiedzali mieszkańcy Polic i przedstawiciele wystawiających się organizacji. Niewątpliwym magnesem były wydane miesiąc temu mapy-przewodniki: „Wędrówki Rowerowe wokół Zalewu Szczecińskiego” oraz folder „Łarpia”. Należy zwrócić uwagę, że członkowie „Samej Ramy” to nie tylko rowerzyści ale również działacze wielu innych stowarzyszeń.

2.JPG
5.JPG
6.JPG

Tu na pikniku mogliśmy widzieć ich w pawilonach m.in. Klubu Karate „Kamikaze”, Klubu Sportowego „Ósemka” czy klubu „Polickie Morsy” W miasteczku piknikowym odwiedzający je goście podobnie jak w latach ubiegłych mogli spróbować pieczonych kiełbasek na grilu, smacznej grochówki - tym razem przygotowanej przez gospodę „Uroczysko” z Bartoszewa czy innych łakoci bezpośrednio u wystawców.

3.JPG
4.JPG

Uczestnicy pikniku mogli wiele usłyszeć o polickich stowarzyszeniach podczas prezentacji na scenie. Właśnie te prezentacje przerywane były występami chórów i solistów oraz. pokazami tanecznymi dzieci i młodzieży.

7.JPG

O godzinie 18:00 piknik zamknął swoje podwoje. Od kilku wystawców padły propozycje aby za rok, tuż po zakończeniu prezentacji właśnie tą imprezę zakończyć ogniskiem integracyjnym na polanie za Szkołą Podstawową nr 8.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License