"Pogoń za lisem" czyli Zakończenie Sezonu Rowerowego

Na temat organizacji tej imprezy "Sama Rama" korespondowała z rowerzystami ze Szczecina już nieco wcześniej. Toteż w niedzielny poranek 10 listopada 2013 r. startowaliśmy z dwóch miejsc. Sama Rama spotkała się pod polickim pomnikiem Jana Pawła II skąd wyruszyliśmy ścieżką rowerową przez Trzeszczyn i Tanowo. Po drodze o mało co nie doszło do kolizji ze stadem dzików przebiegających przez jezdnię.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po dojechaniu na Bartoszewo do Gospody "Uroczysko" nasza grupa powiększyła się dwukrotnie bo właśnie tu oczekiwali na nas nasi członkowie ze Szczecina. W poszerzonym gronie udaliśmy się na poszukiwanie lisa, po drodze odwiedzając Grzepnicę gdzie mogliśmy zobaczyć ciekawy zabytek architektury ziemskiej czyli stodołę z przełomu XIX i XX w. Jadąc do Sławoszewa w oddali zobaczyliśmy przemykającą "rudą kitę".


Natomiast "Rowerowy Szczecin" zaprosił nad jez. Głębokie, gdzie Lech Jewtuszko w towarzystwie złotowłosej Joanny Olszowskiej objaśnił zebranym rowerzystom zasady gry zwanej "Pogoń za lisem". Po czym …. "rowery poszły w las" i lis został wykryty. Królem II Pogoni został Paweł.


O godz. 12:30 obie grupy rowerzystów, zarówno policka jak i szczecińska spotkały się w Zajeździe "Zjawa" w Sławoszewie, gdzie przy ognisku i pieczeniu kiełbasek w obecności prawie setki uczestników podsumowano imprezę. Dla zainteresowanych przeprowadzono też pokaz multimedialny z urlopowych wędrówek rowerowych.


Na zakończenie wszyscy uczestnicy tej ostatniej imprezy w sezonie 2013 roku otrzymali pamiątkowe znaczki rajdowe wyznaczając sobie kolejną, ale już pieszą wędrówkę od Głębokiego przez ruiny Wieży Quistorpa na Gubałówkę w dniu 27 listopada br.

22.JPG
23.JPG

Zdjęcia Mirka tutaj(wgaw)
(marekz)
(joanna)
(marcin)
(trendix)
(adalbert)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License