Polickie "Morsy" w Ińsku

Tegoroczna siarczysta zima sprzyja prawdziwym "Morsom". Skute lodem tafle jezior wprost zachęcają do wchodzenia o tej porze roku wody. Toteż na zaproszenie "Morsików" z Ińska w niedzielę, 17 stycznia 2010 roku Polickie Morsy wyprawiły się na to znane zachodniopomorskie jezioro. Na miejscu okazało się, że przybyły tu również "Morsy" z Drawska Pomorskiego.

1.jpg
2.JPG

Zaproszonych gości witało płonące na brzegu jeziora Ińsko wielkie ognisko. Przy którym uczestnicy tego integracyjnego spotkania piekli kiełbaski i inne wiktuały. Organizatorzy nie tylko przygotowali wspomniane ognisko ale też wycięli w tafli jeziora nietypowy przerębel w kształcie krętej ścieżki.

3.JPG
4.jpg
5.jpg

Po spałaszowaniu kiełbasek rozpoczęła się ogólna rozgrzewka w formie biegu i gimnastyki. Po tych zabiegach pojedynczo wchodzono do lodowatej wody i wspólnym spacerem pokonywano trasę przygotowanej ścieżki.

6.jpg
7.JPG
8.jpg
9.jpg

Pomiary wskazywały, że temperatura wody wynosiła zaledwie 1oC. Po kilkunastominutowej kąpieli niektórzy kładli się na śnieg nacierając nim swoje ciało.

10.jpg
11.jpg
12.JPG

Po tych zabiegach ręczniki i ciepła odzież poszły w ruch a następnie wszyscy znów spotkali się przy płonącym ognisku dzieląc się swoimi wrażeniami.

13.JPG
14.jpg
15.JPG
16.JPG

Warto podkreślić, że Klub "Polickie Morsy" funkcjonuje w ramach Stowarzyszenia Ekologicznego "Łarpia" Police a wielu z członków klubu aktywnie uczestniczy w wyprawach PKC "Sama Rama".

Jesienią ub. roku wspólnie z Nadleśnictwem Trzebież przygotowano specjalne zejście do Gunicy nieopodal Tanowa gdzie amatorzy zimowych kąpieli schodzą do wody nawet dwa razy w tygodniu.

Jak powiedział Prezes Klubu Zbigniew Nowak Polickie Morsy zaistniały po II Zlocie Morsów w Mielnie w roku 2005 i jeszcze w tym miesiącu na mieleńskim VII Zlocie będą obchodzić swoje 5-lecie.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License