Powitanie Wiosny 2011

Kolejne POWITANIE WIOSNY połączone z TOPIENIEM MARZANNY miało miejsce 20 marca 2011 roku w Witorzy nad Gunicą. To tu w niedzielne południe zebrała się blisko 150 osobowa grupa młodzieży i dorosłych by wziąć udział w tej dorocznej imprezie.

1a.JPG

Zgodnie z wcześniej rozesłanymi regulaminami rajd miał charakter gwiaździsty, trasy były dowolne, podobnie jak sposób dotarcia na metę. O godz. 12:00 na mecie zjawili się więc zarówno turyści piesi, rowerzyści a także amatorzy czterech kółek – samochodami i qadami. Przybyszy witała budząca u wielu ciekawość Marzanna i trzaskające ognisko.

2.JPG
3.JPG

Ceremoniał Powitania Wiosny rozpoczęły „Polickie Morsy”. Tym razem przewodził im władca mórz i oceanów Neptun, w którego wcielił się Paweł Wancisiewicz, a który wielkim trójzębem zachęcał kolejnych uczestników rajdu do wspólnej kąpieli w nurtach Gunicy. Należy przyznać, że było to jego pierwsze w życiu zimowe wejście do wody. W trakcie zanurzenia utopiono symbol zimy – marzannę, która wraz z bystrym nurtem rzeki prowadzona ręką Zbyszka Nowaka popłynęła do morza.

4.JPG
4a.JPG
5.JPG
6.JPG

W dalszej części spośród grona uczestniczek rajdu wybrano Królową Wiosnę. Tym razem zaszczyt ten spotkał najmłodszą uczestniczkę rajdu Ewę Kozę z Polic. Obdarowana koroną przyrzekła sumiennie wypełniać swoje obowiązki i zapewnić słoneczna wiosnę i lato.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG

Trzaskające ognisko zachęcało do pieczenia kiełbasek i innych wiktuałów z czego wszyscy chętnie korzystali.

7.JPG

W międzyczasie rozegrano konkursy sprawnościowe. W biegu z jajkiem dla dzieci najlepiej radzili sobie Paweł Tkaczyk, Adam Borecki i Tosia Bober. Wśród seniorów – Grażyna Hałasa. W rzucie piłeczkami do celu wygrała Elena Ewangelopulos przed Pawłem Tyburskim i Rozalką Olszewską, a w rzucie beretem największą odległość uzyskał Adam Borecki.

22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
26a.JPG

Reprezentacja młodzieży Trzebieży zaprosiła do konkursu przeciągania liny uczestników rajdu. W dwukrotnych próbach Trzebież okazała się lepsza. Zwycięzcy konkursów otrzymali drobne upominki, a wszyscy uczestnicy imprezy pamiątkowe znaczki rajdowe.

19.JPG
20.JPG
21.JPG
27.JPG

Kończąc imprezę zaproszono wszystkich do udziału w X jubileuszowym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym w dniu 16 kwietnia, który będzie połączony z otwarciem kolejnego odcinka ścieżki rowerowej Pilchowo – Tanowo. W trakcie tej imprezy z okazji „Dnia Ziemi” przewidziane jest sprzątanie Puszczy Wkrzańskiej. Organizatorzy „Powitania Wiosny 2011” – PKC „Sama Rama”, OSiR Police, SE „Łarpia”, serdecznie dziękują ATV Team Police i Polickim Morsom oraz Nadleśnictwu Trzebież i Straży Leśnej za pomoc w urzeczywistnieniu tej ciekawej i wysoce edukacyjnej imprezy.

znaczek.png


(wgaw)


Powitanie Wiosny 2011

Infopolice 22.03.2011, TV Presto PoliceO ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License