Powitanie Wiosny 2012

Wprawdzie kalendarzowa wiosna 2012 przyszła do nas 21 marca, ale PKC "Sama Rama" Police i Wanderfreunde Haffküste Eggesin postanowili witać ją w sobotę 24 marca. Na miejsce spotkania turystów polskich i niemieckich obrano przygraniczną osadę Hintersee.

1.JPG

Mimo mglistej aury tego właśnie poranka prawie pięćdziesięcioosobowa grupa rowerzystów z Polic i Szczecina mknęła w kierunku Dobieszczyna.


Po krótkim odpoczynku w Podbrzeziu, a potem wykonaniu "Rodzinnej fotografii" przy słupach granicznych pojechaliśmy dalej.


Przed godz. 10:00 byliśmy już na przykościelnym placu w Hintersee gdzie czekała na nas ok. stuosobowa rzesza piechurów niemieckich. Tu też znany wszystkim Winfried Zimmermann powitał uczestników imprezy a Wiesław Gaweł przedstawił jej przebieg.


Po tym wstępie prawie 150-osobowa grupa piechurów i rowerzystów wyruszyła na trasę 14-kilometrowej wędrówki.


Już po kwadransie znów byliśmy na granicy państwa i dalej poruszaliśmy się w kierunku przesmyku łączącego Małe i Wielkie Jezioro Myśliborskie.


Właśnie w tym miejscu zaplanowano dłuższy postój, w trakcie którego Polickie Morsy po odczytaniu "Wyroku" w języku polskim i niemieckim utopiły w jeziorze symbol zimy Marzannę.


Spośród grona uczestniczek wędrówki wybrano Królową Wiosnę 2012, która została najmłodsza, 3-letnia Ewa Koza.


Po tej ceremonii piechurzy udali się w dalszą wędrówkę wokół myśliborskich jezior a rowerzyści odwiedzili malowniczy pałac w Rieth i wieżę widokową w okolicach Ludwigshof.


Około godz. 14:00 wszyscy uczestnicy wędrówki spotkali się ponownie w Hintersee, w restauracji "Fennschänke" na wspólnym posiłku i prezentacji multimedialnej poświęconej Puszczy Wkrzańskiej i Ueckermünder Heide.


Tu też odbyło się zakończenie imprezy, która odbywała się przy pięknej i słonecznej pogodzie. Tym razem każdy uczestnik otrzymał jako pamiątkę odbycia wędrówki aż dwa znaczki (polski i niemiecki).


Organizatorzy dziękują pracownikom Wydziału Oświaty i Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą a także Z.Ch. "Police" SA za pomoc w organizacji tej pięknej idei ukazywania polskich zwyczajów Powitania Wiosny na terenach przygranicznych.
Impreza została dofinansowana w ramach programu Interreg IVA.

0.JPG


(Wgaw)
(miza)
(snowicki)
(gborys)
(marek)
(adalbert)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License