Powitanie Wiosny 2013

Długa i dokuczliwa tegoroczna zima dała się we znaki zarówno ludziom jak i przyrodzie. Obfite opady śniegu zadowalały początkowo jedynie chyba te dzieci i młodzież. Jednak kiedy wielkimi krokami nadszedł termin 21 marca 2013 to śniegu i lodu zamiast ubywać zaczęło go coraz więcej spadać nie tylko z polskiego nieba. Planowana na 24 marca impreza Powitania Wiosny z przyczyn wyżej opisanych musiała być przesunięta na 7 kwietnia 2013 roku.

Toteż w słoneczny, niedzielny poranek spotkaliśmy się w Witorzy k. Tanowa na polanie nad Gunicą (nieopodal stacji uzdatniania wody). Tu zebrała się prawie stu osobowa grupa młodzieży i dorosłych z Polski i Niemiec by wziąć udział w tej dorocznej imprezie.

1.jpg
2.JPG

Zgodnie z wcześniej rozesłanymi regulaminami rajd miał charakter gwiaździsty, trasy były dowolne, podobnie jak sposób dotarcia do celu. O godz. 12:oo, na mecie zjawili się więc zarówno turyści piesi, jak i rowerzyści czy też amatorzy czterech kółek - samochodami i qadami. Przybyszy witało trzaskające ognisko i organizatorzy tego spotkania.

Ceremoniał Powitania Wiosny rozpoczęły ”Polickie Morsy”. Tym razem przewodził im Neptun, w którego wcielił się Zbyszek Nowak, a który wielkim trójzębem zachęcał kolejnych uczestników rajdu do wspólnej kąpieli w nurtach Gunicy.

7.JPG

Heroldzi, czyli Winfried Zimmermann i Jerzy Szczęsny odczytali Wyrok na złą zimę Marzannę w obu ojczystych językach.

8.JPG
9.JPG

Na hasło "Rzućcie ją i Stürzt Sie" Polickie Morsy utopiły znienawidzony przez chyba wszystkich symbol zimy, która wraz z bystrym nurtem rzeki popłynęła do morza. Drugi egzemplarz Marzanny za zgodą uczestników imprezy spłonął w rajdowym ognisku.

W dalszej części spośród grona uczestniczek rajdu wybrano Królową Wiosnę. Tym razem zaszczyt ten spotkał jedną z najmłodszych turystek, czteroletnią Ewę Machinę. Obdarowana koroną przyrzekła sumiennie wypełniać swoje obowiązki i zapewnić słoneczną wiosnę i lato.

14.jpg
15.jpg

Trzaskające ognisko zachęcało do pieczenia kiełbasek i innych wiktuałów z czego wszyscy chętnie korzystali. Policki OSiR zadbał również o to by na okolicznościowym stole znalazła się w termosach gorąca kawa i herbatka oraz dla łakomczuchów słodycze.

16.JPG
17.jpg
17a.JPG
18.JPG

W międzyczasie rozegrano konkursy sprawnościowe. W biegu z jajkiem w poszczególnych biegach zwyciężyły Gabriela Mikulska, Rozalia Olszewska i Wiktoria Arbaros. Jednak najweselej uczestnicy imprezy bawili się w trakcie konkursu "przeciągania liny". W grupie dzieci i młodzieży najlepiej spisywała się drużyna "Obojętni", a w kategorii dorosłych międzynarodowa ekipa Polska-Niemcy-Grecja zwyciężając "resztę Świata".

Na zakończenie imprezy uczestnicy konkursów otrzymali drobne upominki a wszyscy uczestnicy rajdu pamiątkowe znaczki.

23.png

Organizatorzy PKC Sama Rama, policki OSiR, Nadleśnictwo Trzebież i UG Police serdecznie dziękuje Wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tej miłej i edukacyjnej imprezy a w szczególności Grupie Azoty, ATV Team Police, Polickim Morsom, TV Police i Wanderfreunde Haffküste Eggesin.

24.jpg


(wgaw)
(egaw)
(marekz)
(adalbert)
(borys)
(micolski)


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License