Powitanie Wiosny 2014

"Pożegnanie Zimy i Powitanie Wiosny' 2014" PKC "Sama Rama" zainicjowała już 10 marca cyklem pogadanek dla najmłodszych uczniów Fili Szkoły Podstawowej nr 8 w Policach. dzieci usłyszały wiele ciekawostek, zobaczyły jak konstruuje się Marzannę, obejrzały też galerię zdjęć z Marzanną.

1.JPG
2.JPG

Po takim wprowadzeniu dzieci zobowiązały się, że będą witać Wiosnę, więc 21 marca 2014 r. na polanie rekreacyjnej zapłonęło ognisko, w którym po odczytaniu "Wyroku" Marzanny wykonane przez poszczególne klasy lądowały w jego płomieniach.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Drugim etapem Witania Wiosny tego samego dnia było spotkanie na terenie polickiej Rady Osiedla nr 2. Tu również dzięki pomysłowości Krystyny Seweryńczyk i laureatki "Orderu Uśmiechu" dr Krystyny Czerwińskej dzieci z Osiedli: Stare Miasto i księcia Bogusława X wzięły udział w tradycyjnym konkursie na najciekawszą Marzannę, a potem najbardziej ekologiczną kukłę wrzuciły w nurty Łarpi.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

W sobotni poranek, 22 marca 2014 r., w samo południe w grupie blisko 60-ciu osób spotkaliśmy się na trzebieskiej plaży na terenie GCEiR by tu w nietuzinkowy sposób Powitać Wiosnę 2014. Imprezę zainaugurował Wiesław Gaweł i Waldemar Echaust, a potem było "dmuchanie świeczki na torcie" z okazji 28 urodzin Zbyszka Pokrzywińskiego.

10.JPG
11.JPG

W dalszej części odbyła się prezentacja połączonych sił Polickich Morsów i grupy Biegam Bo Lubię, po czym Marzanny poszły w ręce katów czyli Neptuna i jego wodoodpornego dworu. W takt słów odczytanego wyroku orszak oddalał się na coraz głębsze wody Zalewu Szczecińskiego, by tam rzucić kukły na niewielkie fale.

Po powrocie na brzeg i zmianie strojów kąpielowych w specjalnie przygotowanych na plaży namiotach wszyscy uczestnicy imprezy udali się do "Sielskiej Osady", by tu upiec w ognisku kiełbaski, pokrzepić gorącą kawą i herbatką a także wymienić wrażenia z kąpieli w wodzie Zalewu o temperaturze 7 stopni.

Na zakończenie pomiędzy uczestników imprezy rozlosowano szereg upominków, wybrano Królową Wiosnę, którą została Marzena Tulie oraz wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe znaczki.

25.JPG
26.JPG
27.JPG

"Sama Rama" serdecznie dziękuje Dyrekcji i Pracownikom polickiego OSiR-u, Wydziałowi Oświaty i Kultury UG, Filii SP nr 8 i Radom Osiedli nr 2 i 6 za wszelkie działania na rzecz Powitania Wiosny 2014 w gminie Police.

28.JPG
29.JPG

(wgaw)
(adalbert)
(micolski)
(gracjan)
(mariusz)
(basia)
(zibi)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License