Powitanie Wiosny 2015

Z inicjatywy polickiego OSiR-u, Wydz. Oświaty UG i Samej Ramy w niedzielę 22 marca po raz kolejny zorganizowano tradycyjną imprezę Powitania Wiosny. Przybyło na nią ok. 180 osób. Imprezę otworzył Prezes Samej Ramy , który przywitał zebranych i odczytał "Wyrok" na złą zimę Marzannę.


Blisko 20 kolorowych morsów, z flagami klubowymi dokonało utopienia dwóch ekologicznych kukieł w wodach Zalewu Szczecińskiego.


Po tej ceremonii morsy nadal zażywały zimnej kąpieli a spora grupa amatorów pieszych wędrówek pod przewodnictwem Ani Chmielewskiej udała się na 5-cio kilometrowy marsz z kijkami.


Pozostali uczestnicy udali się na miejsce rekreacyjno – wypoczynkowe, do tzw. "Sielskiej Osady", gdzie pieczono kiełbaski, raczono się ciepłymi i zimnymi napojami.


W imprezie brała też udział spora grupa cyklistów, których niestety i dziś awarie omijać nie chciały.


Tu też rozegrano kilka konkursów: "w dokręcaniu śrub" zwyciężył Zbyszek Żułowski, a "w biegu z jajkiem" najlepiej radził sobie Kacper Urtnowski.


Impreza trwała dalej, w trakcie której spalono w ognisku "nieekologiczną" Marzannę, a przede wszystkim wybrano Królową Wiosnę, którą została jedna z amatorek morsowania - Joanna Umiastowska. Nagrodzono też osoby za najbardziej kolorowe przebrania.


Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, niemieccy turyści z Wanderfreunde Haffküste obdarowali nas mapami terenów przygranicznych "Erlebinskarte Vorpommern", a Heinz Fischer przekazał swój niezwykły rower do zbiorów Transgranicznego Ośrodka Edukacji Ekologicznej.


Rozstając się złożyliśmy sobie życzenia Wesołych Świąt i umówiliśmy się na kolejną imprezę 12 kwietnia w Eggesin.


(wgaw)
(adalbert)
(Zbyszek Ż.)
(mah)
(zazula)
(OsiR)
(rzepkawojciech)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License