Powitanie Wiosny 2016

"Wszystko co piękne w bólach się rodzi". Tak można skomentować organizację pierwszej wiosennej imprezy polickiego Samej Ramy, OSiR-u i Wydz. Oświaty UG Police. W sobotę 19 marca 2016 r. po wielodniowej deszczowej pogodzie wreszcie zaświeciło słońce. Sprawiło to, że na trzebieską plażę by witać Wiosnę przybyło ok. 200 osób, w tym prawie 80 osób z Niemiec. Imprezę otworzył Prezes Samej Ramy, który przywitał zebranych, a herold Jurek Szczęsny odczytał "Wyrok" na złą zimę Marzannę.


Kilku członków Polickiego Klubu Morsów i dwie morsujące panie z Eggesinu dokonało w wodach Zalewu Szczecińskiego utopienia sześciu ekologicznych Marzan wykonanych przez uczestników imprezy. Jeszcze przed wejściem do wody jury oceniło estetykę wykonania kukieł i nagrodziło wykonawców: Dorotkę z SP Trzebież, Szymona Wojtysia, Marzenę Bucińską, Sabinę Chmielewską, przedstawicieli Klubów Wanderfreunde Haffküste i PTTK Wkrzanie.


Po tej ceremonii morsy nadal zażywały zimnej kąpieli a spora grupa amatorów pieszych wędrówek po krótkiej rozgrzewce pod przewodnictwem Agnieszki Maślach udała się na godzinną wędrówkę po Puszczy Wkrzańskiej.


Pozostali uczestnicy udali się na miejsce rekreacyjno – wypoczynkowe, do tzw. "Sielskiej Osady", gdzie przygotowywano ognisko i poczęstunek dla wędrowców, którzy po powrocie z trasy wycieczki raczyli się tym "czym chata bogata".


Po posiłku wybrano spośród grona uczestników Królową Wiosnę, którą tym razem została przedstawicielka Klubu Wkrzanie Helena Hajdukiewicz, a Wice Królową Teresa Kozłowska. Wybrano też Młodego Księcia, Szymona Wojtysia.


Na zakończenie imprezy wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki, a szef niemieckiej grupy Winfried Zimmermann obdarował nas filmem krajoznawczym "Mecklenburg Vorpommern" (Meklemburgia Przedpomorze). Jednocześnie zaprosił cyklistów "Samej Ramy" na spotkanie w dniu 9 kwietnia 2016 r. z okazji 800-lecia miasta Eggesin.


Serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji imprezy Anecie Bała, Marzenie Tulie, Kamili Turzyńskiej, Winfriedowi Zimmermannowi, Morsom i polickiej Straży Miejskiej.


(wgaw)
(anhel)
(grażyna)
(mietek)
(morsy)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License