Powitanie Wiosny 2017

W niedzielne południe 26 marca 2017 r. z inicjatywy PKC Samej Ramy, polickiego OSiR-u i Wydz. Oświaty UG po raz kolejny zorganizowano tradycyjną imprezę Topienia Marzanny i Powitania Wiosny.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Do mety imprezy zlokalizowanej na plaży nad Zalewem Szczecińskim w Trzebieży przybyło ok. 180 osób przynosząc ze sobą kilka kukieł Marzann. Najciekawsze Marzanny to efekt pracy Ewy Danielak, Joli Gendek, Sabiny Chmielewskiej, Michała Błażejaka, Anny Rubaj i Małgorzaty Piątek.

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg

Imprezę otworzył Prezes Samej Ramy , który przywitał zebranych i poprosił herolda, w którego tym razem wcielił się Andrzej Helak, który odczytał "Wyrok" na złą zimę Marzannę.

13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg

Po tym akcie 20. kolorowych Polickich Morsów dokonało utopienia kilku ekologicznych kukieł w wodach Zalewu Szczecińskiego.

17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg

Na dalszą część imprezy wszystkich uczestników zaproszono na pole namiotowe OSiR-u gdzie już płonęło ognisko, a w którym turyści mogli upiec sobie kiełbaski i inne wiktuały.

22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg

Po posiłku z pośród grona uczestniczek wybrano Królowę Wiosnę. Tym razem "Złotą Koroną" udekorowano najmłodszą uczestniczkę konkursu, 6-letnią Lenę Szulc.

29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg

W trakcie imprezy, z okazji 65. Urodzin życzenia i gratulacje zebrał długoletni członek PKC "Sama Rama" nasz Marek Ziemniewicz. Przy dźwiękach akordeonu odśpiewano mu tradycyjne "sto lat", a panie z Klubu "Wkrzanie" podarowały Jubilatowi okolicznościowy taniec.

34.jpg
35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg
39.jpg

Potem przyszła kolej na konkursy dla licznej rzeszy dzieci. W "łowieniu rybek" najlepiej szło Sandrze Jarko, Marinie Barabasz, Dariuszowi Bubnik i Nadii Nowak. Do konkursu "biegu z jajkiem" zgłosiła się duża ilość uczestników. Sędziowie podzielili ich na dwie grupy. W grupie do 1 m wzrostu, pierwsze miejsce zajęła Erika Kuwik przed Amelią Fajks i Jaśkiem Fieduszko. W grupie powyżej 1 m wzrostu najlepszy był Adam Kowalczyk wyprzedzając Emanuela Bobrowskiego i Mirę Barabasz. Wszystkich zwycięzców nagrodzono.

40.jpg
41.jpg

Zmaganiami wieńczącymi imprezę było "przeciąganie liny". Odbywało się ono z wielkimi emocjami i samozaparciem i to do tego stopnia, że w trzeciej próbie zerwano linę.

42.jpg
43.jpg
44.jpg
45.jpg

Konkursem zamykającym to turystyczne spotkanie była najdłuższa wiosenna deklamacja. Iga Czerwińska, uczennica klasy 0 polickiej "ósemki" zaprezentowała "Kaczkę Dziwaczkę" natomiast "Wiosenny Monolog" wygłosił Emanuel Bobrowski z SP 1, z klasy VI.

46.jpg
47.jpg

Organizatorzy dziękują serdecznie Kamili Turzyńskiej, Marzenie Tulie i akordeoniście Wiesiowi Klimkiewiczowi oraz TV Police w realizacji tej tradycyjnej imprezy.

48.jpg
49.jpg
50.jpg

(wgaw)
(adalbert)
(miza)
(jurek)
(marekz)
(jola)
(grażka)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License