Powitanie Wiosny 2018

W sobotnie południe 24 marca 2018 r. z inicjatywy PKC Samej Ramy, polickiego OSiR-u i Wydz. Oświaty UG po raz kolejny zorganizowano tradycyjną imprezę Topienia Marzanny i Powitania Wiosny.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Do mety imprezy zlokalizowanej na plaży nad Zalewem Szczecińskim w Trzebieży przybyło ponad 150 osób przynosząc ze sobą kilka kukieł Marzann. Najciekawsze Marzanny to efekt pracy Anny Rubaj, Michała Błażejaka, Joli Gendek, członków Wanderfreunde Haffküste i Krystyny Seweryńczyk.

5.jpg
6.jpg
7.jpg

Imprezę otworzył Prezes Samej Ramy, który przywitał zebranych i poprosił herolda, w którego i tym razem wcielił się Andrzej Helak, który odczytał "Wyrok" na złą zimę Marzannę. Podobnie, dla 45 osobowej grupy turystów niemieckich z Eggesin zaprezentował Winfried Zimmermann.

8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg

Po tym akcie 30. kolorowych Polickich Morsów dokonało utopienia kilku ekologicznych kukieł w wodach Zalewu Szczecińskiego, a także zaprezentowali się na zwałach jeszcze leżącego tu śniegu i lodu.

12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg

Utopienie Marzann pozwoliło na wybranie z pośród grona uczestniczek Królowę Wiosnę. I tym razem "Złotą Koroną" udekorowano najmłodszą uczestniczkę konkursu, 6-letnią Maię Haipram-Czernik, która przyjechała do swojej babci z Hiszpanii.

22.jpg
23.jpg

Na dalszą część imprezy wszystkich uczestników zaproszono na pole namiotowe OSiR-u gdzie już płonęło ognisko, a w którym turyści mogli upiec sobie kiełbaski i inne wiktuały. Jednak najpierw trzeba było odstać w kolejce do namiotu żywnościowego.

24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg

Potem przyszła kolej na konkursy dla licznej rzeszy dzieci. W "łowieniu rybek" najlepiej szło Julii Kotarskiej, Darkowi Bubnikowi i Lenie Swoboda. Z kolei w konkursie "biegu z jajkiem", pierwsze miejsce zajęła Julia Kania przed Jaśkiem Fieduszko i Maią Haipram-Czernik. Najsilniej obsadzony był konkurs "rzutu butlami do kół". Tu dominowała Małgosia Kotarska, przed Dorotą Kowalską, Aurelią Semeniuk, Lenką i Darkiem Bubnik oraz Julią Kanią. Wszystkich zwycięzców nagrodzono.

29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg

Na mecie imprezy pojawili się nie tylko piechurzy ale również dwudziestoosobowa grupa szczecińskich rowerzystów przyprowadzona przez Pawła Krupińskiego, którzy w ognisku nie tylko piekli kiełbaski ale też spalili przywiezioną na rowerze kukłę Marzanny.

33.jpg
34.jpg
35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg

Na zakończenie imprezy wszyscy jej uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki. Spragnieni pokonania trasy przepisowej wędrówki pieszej niemieccy turyści z Wanderfreunde Haffküste i turyści z klubu "Wkrzanie" wędrowali po Trzebieży zwiedzając kościół pw. Podwyższenia Krzyża św., Domy Tkaczy, Port Jachtowy i wiele innych ciekawych miejsc.

39.jpg
40.jpg
41.jpg

Organizatorzy dziękują serdecznie Kamili Turzyńskiej, Marzenie Tulie i Zbyszkowi Nowakowi za pomoc w realizacji tej tradycyjnej imprezy.

42.jpg
43.jpg

(wgaw)
(miza)
(jurek)
(jola)
(grażka)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License