Powitanie Wiosny 2019

Poranek 30 marca 2019 r. z pięknie wschodzącym słońcem prowokował wprost do szybkiego skonstruowania Marzanny i udanie się do Trzebieży, by tam już po raz 50. Utopić ją w Zalewie Szczecińskim i Powitać Wiosnę 2019.

0.JPG
1.JPG
2.JPG

Tuż przed godz. 11.00 zaczęły pojawiać się kolejne grupy uczestników ubranych odświętnie i kolorowo.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
5a.JPG
6.JPG

Po zebraniu się ok. 190 osób z Polic, Szczecina i niemieckiego Eggesin dyrektor polickiego OSiR-u odczytał tradycyjny "Wyrok na złą Zimę" i 32. członków Polickiego Klubu Morsów i Klubu Morsów "Dziewoklicz" pod wodzą Neptuna, w którego wcielił się Krzysztof Fiołek weszło do wody niosąc cztery Marzanny do symbolicznego utopienia.

7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Po kilkuminutowych harcach i wielokrotnym zanurzeniu kukieł w wodzie zgodnie z zasadami ekologii wyniesiono je na brzeg.

12.JPG
12a.JPG

Dalsza część imprezy przeniosła się na pole namiotowe. Tu w polowej kuchni zielone bony można było wymienić na kiełbaski, słodkości i kawę.

13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
18a.JPG

Tu też Waldemar i Artur Echaustowie na tak na dokładkę serwowali pyszną zupę rybną biesiadnikom, którzy zajęli wielki namiot i stoły na zewnątrz. W imprezie uczestniczyła też najmłodsza uczestniczka - Marcelinka, którą na "Nocnym Rajdzie z Pochodniami" jej mama nosiła jeszcze pod sercem.

19.JPG
19a.JPG
20.JPG

Po posiłku przedstawiciele, organizatorów imprezy czyli OSiR-u, "Samej Ramy" i Gminy Police wręczyli szereg upominków konstruktorom Marzann (Helena Hajdukiewicz, Grażyna Muskała, Anna Rubaj i Winfried Zimmermann), najbardziej kolorowo ubranym uczestnikom, wśród których dominowała Lila Anyszewska, a przede wszystkim udekorowali koroną Wiosenkę, którą w tym roku została Wiktoria Łój.

21.JPG
22.JPG
23.JPG

Potem przyszedł czas na konkursy sprawnościowe, jak przeciąganie liny, łowienie rybek czy bieg z jajkiem. Pod koniec dla chętnych zorganizowano spacer po Trzebieży pokazując stan zaawansowania prac porządkowych po spalonej w listopadzie ub. roku - promenadzie, pokazano też przebieg prac w porcie żeglarskim, itd. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe znaczki.

24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG
28.JPG
29.JPG
30.JPG

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji imprezy Kamilli Turzyńskiej, Anecie Bała, Lucynie Pacholik, Zbyszkowi Nowakowi, Ewie Pospychała, Marzenie Tulie i Tomaszowi Krause.

31.JPG
32.JPG
33.JPG

(wgaw)
(mariusz)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License