Przyroda "Między Łarpią a Gunicą" w obiektywie Andrzeja Kowalika

W piątkowy wieczór 8 października 2010 r. grupa miłośników fotografii a zarazem członków PKC "Sama Rama" znalazła się w ponad 50-cio osobowym gronie osób, które przybyły na otwarcie wystawy zdjęć i widokówek zatytułowanej "Między Łarpią a Gunicą". Głównym bohaterem tego wieczoru był nasz przyjaciel z wędrówek Andrzej Kowalik.

1.JPG
2.JPG

Po przywitaniu przybyłych przez dyrektor polickiego MOK-u Annę Ryl i znanego fotografika Tomka Łoja, parę skromnych słów o swojej pracy powiedział Andrzej zapraszając wszystkich na prezentację multimedialną poświęconą kolekcjonowanym przez siebie przedwojennych widokówek Polic i okolic. W holu umieszczono również gablotkę z autentycznymi widokówkami z tamtego okresu, które cieszyły się nie mniejszym zainteresowaniem.

3.JPG
fot. Andrzej Kowalik
4.JPG
fot. Andrzej Kowalik

W dalszej części wieczoru zebrani oglądali w Galerii "Obok" bogaty zestaw zdjęć szczególnie przedstawiających ptactwo wodne uchwycone w środowisku ich bytowania na terenach wodnych i brzegowych rzek Łarpi, Gunicy i basenu Zalewu Szczecińskiego (prezentujemy kilka z nich).

5.JPG
fot. Andrzej Kowalik

Impreza została zakończona skromnym poczęstunkiem.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License