Na ucztę pieczonego ziemniaka 2009

W związku z kultywowaniem polskich tradycji Policki Klub Cyklistów "Sama Rama" i Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia" zorganizowały w niedzielę 18 października 2009 r. "Ucztę Pieczonego Ziemniaka".Centralnym miejscem ucztowania był rejon Puszczy Wkrzańskiej nieopodal Mścięcina o nazwie "Komarzy Młyn". Przybyłą tu grupę rowerzystów i piechurów przywitał gorący popiół z przygotowanego wcześniej ogniska. Wrzucono wiec do niego ziemniaki a mistrz ceremonii Marek Ziemniewicz zręcznie ogarniał je gorącym popiołem. Jednym z regulaminowych warunków uczestnictwa w imprezie było dostarczenie na metę największego ziemniaka. Oczekując na upieczenie ziemniaków dokonano oceny przyniesionych na metę imprezy największych okazów bulw ziemniaczanych. Takim właśnie egzemplarzem ziemniaka, bo ważącym 750 gram mogła pochwalić się Małgosia Najmark. Nieco mniejsze okazy mieli Grażyna Krupowies, Bogusia Nowicka i Jadzia Wilczyńska. W kolejnej konkurencji "prac manualnych" uczestnicy imprezy przygotowali ciekawe maskotki wykonane z użyciem ziemniaków.

1z.JPG
2z.JPG
3z.JPG
4z.JPG

Do mety imprezy przybyli zmotoryzowani członkowie z zaprzyjaźnionego ATV Team Police, którzy również włożyli w popiół przywiezione ziemniaczki.W trakcie pieczenia pyrek wszyscy uczestnicy rajdu mogli wysłuchać historii sprowadzenia ziemniaków od Europy i Polski, a także pieczono kiełbaski i inne wiktuały. Kiedy ziemniaki zostały dobrze upieczone "pałaszowano" je też ze smakiem. Na zakończenie imprezy wręczono pamiątkowe znaczki rajdowe, a PKC "Sama Rama" zaprosił wszystkich chętnych na kolejną imprezę, tym razem autokarową - w dniu 24 października, na wyprawę do Myśliborza i Pszczelnika w ramach VIII Rajdu Szlakiem Pomników Jana Pawła II.


O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License