Rajd Pieczonego Ziemniaka 2017

Polickie Święto Pieczenia Ziemniaka 2017 czyli sobotni "Rajd na Pieczenie Ziemniaków" (28.10.2017) odbywał się na dwóch niezależnych trasach. Marek z młodzieżą szkolną i opiekunami wyszył z polickiej Przystani Kajakowej OSiR-u w kierunku ul. Kamiennej.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Opracowana przez niego trasa, to wędrówka po terenach ruin byłej fabryki benzyny syntetycznej "Hydrierwerke". W jej trakcie powiedziano kilka słów o dawnej fabryce i o siedliskach nietoperzy tu zimujących. Marek zaprosił wszystkich do współpracy ze SPZP "Skarb", którego przewodnicy w szerszym zakresie zajmują się tym tematem.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Roman z kolei i Klub PTTK "Wkrzanie" Rajd ten rozpoczęli w Trzeszczynie wędrując duktami Puszczy Wkrzańskiej. Odwiedzili też kilka uroczych miejsc w samych Policach.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

W tym czasie na terenie Przystani OSiR-u dzielna ekipa "Samej Ramy" walczyła z rozpaleniem ogniska i

15.JPG
16.JPG

Obie grupy wędrowców dotarły do mety na zlokalizowanej na Przystani OSiR-u, gdzie natychmiast upieczono i spałaszowano kiełbaski. Byli też tacy, którzy interesowali się zabezpieczeniem sprzętu pływającego przed zimą.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Potem przeprowadzono konkurs na najciekawszą maskotkę wykonaną z ziemniaków i warzyw. Dzieci stanęły na wysokości zadania dostarczając 12 ciekawych i kolorowych wytworów całej rodziny. Jury nagrodziło wszystkie prace. Nam najbardziej podobały się prace Julii Kotarskiej, Jaśko Fiedziuszko i Wiktora Szulca. Odbył się też konkurs na największego kartofla. Najokazalsze pyry przynieśli Michał Kruszyński i Jula Kotarska.

21.JPG
22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG

Następnie rozegrano konkursy sprawnościowe m.in. biegi w workach. Konkurencję wygrał Heniu Chmielewski przed Marcinem Szulcem i Małgosia Kotarską.

26.JPG
27.JPG

W tym czasie ziemniaki już "doszły" w popiele, więc smakoszy nie brakowało.

28.JPG
29.JPG
30.JPG

Na zakończenie zwycięzcy konkursów otrzymali drobne upominki a wszyscy uczestnicy rajdu pamiątkowe znaczki i plakietki. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Lucyny Pacholik i Stanisława Wolnego a także Wydziału Oświaty UG za pomoc w realizacji imprezy.

31.JPG
32.JPG

(wgaw)
(marekz)
(iza)
(irena)
(adalbert)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License