Rajd Pieszy "Od Głębokiego do Muzeum Techniki"

Prawdziwym turystom nie straszna żadna pogoda. Z takiego założenia wyszli członkowie polickiej "Samej Ramy" organizując 25 listopada 2017 r. kolejny Rajd Pieszy "Od Głębokiego do Muzeum Techniki", tym razem na wystawę "Po prostu rower - Einfach Fahrrad". Do udziału w rajdzie zgłosił się niemiecki Klub Wanderfreunde Haffkuste e.V. z Eggesin. Po powitaniu uczestników rajdu, wyruszyliśmy w kierunku Leśniczówki "Białej" by następnie zejść na "żółty szlak turystyczny". Mijając "Arkonkę" po ponad godzinnej wędrówce w siąpiącym deszczu dotarliśmy do Muzeum Techniki i Komunikacji w dawnej zajezdni tramwajowej Niemierzyn.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Tu po ulokowaniu naszych przemoczonych kurtek w szatni z osobistymi szafkami mogliśmy nacieszyć oczy eksponatami rowerów, bicykli i drezyn. Rowery pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum Techniki w Szczecinie oraz wypożyczonych z Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu i prywatnych kolekcji Henryka Strotki i Filipa Idzikowskiego.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

Ekspozycja liczy ponad 50 jednośladów polskich, niemieckich, francuskich, czeskich, wojskowych, wyścigowych, dziecięcych, miejskich, w tym kultowa wyścigówka Jaguar z PRL i cała rodzina Rometów. Najstarszy rower pochodzi 1869 r. (welocyped boneshaker, czyli trzęsący kośćmi). Zwiedzaliśmy nie tylko wystawę rowerów, ale oglądaliśmy też różnorakie typy środków komunikacji kołowej.

15.JPG
16.JPG
17.JPG

Przyszedł czas na powrót na miejsce gdzie zostały samochody. Ułatwiliśmy to sobie wsiadając do tramwaju, którym pokonaliśmy dobry kawałek drogi. Było to konieczne ze względu na wzmagające się opady deszczu.

18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG

W tej sytuacji zrezygnowaliśmy z zaplanowanego ogniska z pieczeniem kiełbasek. Pod niewielkim zadaszeniem wymieniliśmy z niemieckimi kolegami kalendarze imprez na 2018 rok oraz wręczyliśmy uczestnikom rajdu pamiątkowe znaczki. Organizatorzy dziękują za pomoc w jej realizacji imprezy Wydz. Promocji i Wydz. Oświaty UG Police. Wszystkim Osobom i towarzyszącym nam pieskom życzymy szybkiej regeneracji nadwątlonego zdrowia.

22.JPG
23.JPG

(wgaw)
(adalbert)
(dorota)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License