Rajd Szlakiem Polickiego Bobra 2018

Silnym i przenikliwym wiatrem, przy temperaturze ok. -2 oC przywitał nas sobotni poranek 17 marca 2018 r. Właśnie tego dnia policcy ekolodzy-amatorzy umówili się nad rzeką Łarpią by wziąć udział w 2. Rajdzie Pieszym Szlakiem Polickiego Bobra.

0.jpg
1.JPG
2.JPG

Nie obawiając się takich warunków pogodowych prawie 60. osobowa grupa udała się wałami przeciwpowodziowymi szukać śladów bytowania bobrów. Ostre słońce sprzyjało wyprawie i zimującemu na rzece ptactwu więc widoki już od początku wycieczki były urozmaicone.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Prowadzący rajd Prezes "Samej Ramy" zatrzymywał co chwilę grupę pokazując nadgryzione przez bobry drzewa, a dzieci na pamiątkę zabierały ze sobą dość pokaźnej wielkości wióry. Nieopodal wielkiego żeremia okiem teleobiektywu udało się uchwycić bohaterów imprezy czyli dwa żerujące bobry. Idąc dalej organizatorzy imprezy pokazywali też jakie szkody w konstrukcji wałów robią te wielkie gryzonie.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

Przenikliwie wiejący coraz silniej wschodni wiatr zmusił jednak grupę do zejścia z korony wału i pokonania dalszego odcinka wśród drzew. Tu też od czasu do czasu natrafialiśmy na ślady bytowania bobrów ale też zobaczyliśmy nietypową budkę lęgową.

10.JPG
10a.JPG
11.JPG
12.JPG
13.jpg
14.JPG

Wędrując dalej dotarliśmy na teren Przystani Miejskiej polickiego OSiR-u gdzie przyjęto nas gorącą kawą i herbatką. W chwilę później zapłonęło ognisko, w którym upiekliśmy kiełbaski, a które uczestnicy rajdu spałaszowali ze smakiem.

15.jpg
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG

Po posiłku rozegrano dwumecz w przeciąganiu liny pomiędzy reprezentacjami polickich podstawówek nr 1 i 8. Konkurs ten zakończył się. remisem. Na zakończenie wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe znaczki.

20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.jpg

(wgaw)
(adalbert)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License