Rajd "W pogoni za Bielikiem" 2014

Dwustu biegaczy, setka rowerzystów oraz pięćdziesiątka chodziarzy stawiła się na starcie trzeciego Ćwierćmaratonu Bielika w Siadle Dolnym. To kolejna edycja gminnej imprezy, która ma za zadanie promować zdrowy styl życia oraz pokazać mieszkańcom i przyjezdnym walory turystyczne gminy Kołbaskowo. Trasa biegowa wiodła od Siadła Dolnego przez Moczyły do Pargowa wzdłuż niedawno otwartej ścieżki rowerowej "Szlak Bielika"

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
5a.JPG

Najszybciej do mety w Pargowie z czasem 40' 52'' dobiegł Dariusz Saniewski z Polic. Drugi na mecie zjawił się Tomasz Łużyński, a trzeci Tomasz Wszczuk. Wśród Pań pierwsze miejsce zajęła Paulina Grzegórzek, drugie Monika Andrzejczak a trzecie Anna Kotarska z Polic.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

Klasyfikacja czasowa obejmowała także chodziarzy "nordic walking". Tutaj najszybsi byli Marek Stefanicki oraz Sylwia Ziółkowska i policzanka Dorota Kościow. W rajdzie rowerowym nie liczył się tylko czas, ale także wiedza na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz zdobywanie punktów po drodze. Mieliśmy też inną trasę niż biegacze, bo pojechaliśmy do Kamieńca i z powrotem oraz dodatkowo musieliśmy się wspiąć na Wzgórze Widokowe. I w tej właśnie klasyfikacji nasza Ula Zajdel z Samej Ramy zajęła II lokatę.

10.JPG
11.JPG
12.JPG

Warto nadmienić, że Sama Rama reprezentowana była przez cztery osoby. Oprócz Uli byli też Krystyna i Marek oraz Zbyszek. Uczestników i krajobraz fotografowała z powietrza latająca maszyna.

13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG

Na mecie w Pargowie czekały atrakcje dla całej rodziny. Były dmuchańce dla dzieci, zjeżdżalnia, kule wodne oraz malowanie twarzy. Starsi mogli zagrać w mega-piłakarzyki oraz powspinać się na ściankę wspinaczkową, a także podziwiać zabytkowe auta.

18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG

Impreza z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością oraz przyciąga większą liczbę zawodników. Sama Rama, która brała udział po raz kolejny chwalili sobie organizację całego przedsięwzięcia, ładniejsze są też medale niż te z poprzednich lat. Chyba za rok znów tu przyjedziemy.

22.JPG
23.JPG
24.JPG

(zibi)
(marekz)
(przecław24)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License