Rajd z Termosem Andrzeja

W ostatnią niedzielę listopada, 28 XI 2010 roku, w dość mroźny poranek członkowie PKC Sama Rama spotkali się w Tanowie z kolegami z zaprzyjaźnionego Klubu PTTK Jantarowe Szlaki ze Szczecina, by wziąć udział we wspólnej pieszej wędrówce.

1.JPG

Impreza tym razem nosiła nazwę "Rajd pod pachą z termosem Andrzeja". Początkowo trasa wędrówki wiodła przez osadę Tanowo by później mijając stadninę koni skręcić na zachód w kierunku Węgornika.

2.JPG
3.JPG

Po przejściu siedmiu kilometrów znaleźliśmy się w Rezerwacie Ornitologicznym Świdwie. Część osób, które nadal nie mogą rozstać się z rowerami przybyło tu nieco wcześniej i przygotowało ognisko. Z "termosu Andrzeja" wlano wino do kociołka i podgrzewano w ognisku częstując nim uczestników rajdu. W ognisku pieczono również kiełbaski i inne przyniesione ze sobą wiktuały.

4.JPG
5.JPG

Nie zapomniano też o wizycie na wieży widokowej rezerwatu. Stąd roztaczał się doskonały widok na Świdwie. Po skutej mrozem tafli jeziora dumnie człapało kilka sztuk łabędzi w poszukiwaniu skrawka jeszcze nie zamarzniętej wody, a niewielkie stadko kaczek krzyżówek zrywało się raz po raz z donośnym krzykiem zaskoczone taką zmianą w ich środowisku.

6.JPG

Imprezę na Świdwiu zakończono wręczeniem uczestnikom okolicznościowych znaczków rajdowych i umówieniem się na kolejną wspólną imprezę "Mikołaj Zwierzętom. Po czym cała kolumna ruszyła w drogę powrotną do Tanowa by autobusami wrócić do swoich domów.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License