Rajd Rowerowy do Rezerwatu Świdwie 2010

Punktualnie o godz. 10:10 w dniu 10.10.2010 roku blisko dwudziestoosobowa grupa cyklistów PKC "Sama Rama" wyruszyła spod pomnika Jana Pawła II na trasę corocznego rajdu do Rezerwatu Ornitologicznego Świdwie.

1.JPG

Po minięciu Tanowa dotarliśmy do pozostałości po dawnej wsi Gunice. Zatrzymaliśmy się na śródleśnym cmentarzyku rodziny von Ramin by wysłuchać historii powstania tej nekropolii i po wykonaniu kilku fotek ruszyliśmy dalej.

2.JPG
3.JPG

Mijając wieś Węgornik spotkaliśmy stadko krów o ciekawym umaszczeniu więc po zrobieniu kolejnych zdjęć pojechaliśmy w rejon bramy i wieży obserwacyjnej Rezerwatu. Tu po paru minutach dojechało jeszcze kilku członków "Samej Ramy" mieszkających w Szczecinie oraz grupa qadowców z ATV Team Police.

4.JPG

W wymurowanym kręgu zapłonęło ognisko, w którym upieczono kiełbaski i inne wiktuały.

5.JPG
6.JPG

Przy trzaskającym ogniu omówiono kolejne październikowe imprezy, a także odwiedzono wieżę widokową, z której roztacza się widok na niezarośniętą część jeziora. Nie dało się nie zauważyć nowej kładki prowadzącej nad jezioro i ogrodzenia.

8.JPG
7.JPG

Po ugaszeniu ogniska ruszyliśmy w stronę Łegów, by tym razem zatrzymać się na skrzyżowaniu ul. Południowej i ul. Na Świdwie, pod pomnikiem Jana Pawła II. Został on ufundowany przez mieszkańców tej wioski.

9.JPG
10.JPG

Krótki odpoczynek i jedziemy dalej, oglądając wielkie stada żurawi pasące się na polu oziminy a szykujące się właśnie do odlotu. Mijając kolejne miejscowości - Buk i Dobrą Szczecińską docieramy do Barteszowa.

11.JPG
12.JPG
13.JPG

W gospodzie "Uroczysko" raczymy się gorącą herbatą, a potem przez Leśno Stare jedziemy do Polic.

Tu też nastąpiło zakończenie imprezy. Kolejna pod hasłem "IX Rajd Szlakiem Pomników Jana Pawła II" odbędzie się już niebawem, bo w najbliższą niedzielę na trasie Police - Szczecin-Gumieńce - Police.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License