Rodzinny Rajd Rowerowy "Gryfusa"

W sobotni mglisty poranek 23 września 2017 r. w blisko dwudziestoosobowym składzie "Samej Ramy" spotkaliśmy się pod polickim pomnikiem Jana Pawła II, skąd wyruszyliśmy nad jezioro Świdwie. Celem był udział w Rodzinnym Rajdzie Rowerowym "Gryfusa".

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

W Tanowie dołączyła do nas grupa rowerzystów z klubu "Jantarowe Szlaki". Jadąc w kierunku Węgornika odwiedziliśmy mały cmentarzyk rodu Ramin, a potem pokonywaliśmy błotnisty ale malowniczy odcinek trasy.

5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Równolegle ze Szczecina-Głebokie w tym samym kierunku wyruszył w asyście policji prawie 200-osobowy peleton cyklistów w ramach Rodzinnego Rajdu Rowerowego organizowanego przez szczecińskiego Gryfusa. (zdj.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Spotkaliśmy się praktyczne przy pawilonie Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego w Bolkowie nad jez. Świdwie. Wszystkich uczestników rajdu przywitał Prezes Gryfusa Paweł Malinowski i Kazimierz Olszanowski z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG

Tu też czekało ognisko, pieczenie kiełbasek a także zmagania młodych cyklistów w konkursach sprawnościowych. Zainteresowanych K. Olszanowski zaprosił na antresolę ośrodka gdzie wyjaśniał wiele faktów historycznych z życia łowców reniferów sprzed 11 tys. lat wędrujących po tych terenach.

22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG
27.JPG

Oddalając się nieco od miejsca zakończenia imprezy udało się wypatrzeć stadko żurawi na niezbyt odległej łące. Potem przyszedł czas pożegnania się z organizatorami imprezy i nasza grupa udała się w "stylu angielskim" w kierunku Polic, mijając na trasie grupy biesiadników. Przejechaliśmy 36 km. Pogoda w tym dniu dobrze współpracowała z rowerzystami, bo padać zaczęło dopiero po zmierzchu.

28.JPG
29.JPG
30.JPG
31.JPG

(wgaw)
(marekz)
(paweł)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License