Rowerowy Dzień Kobiet 2014

Różne są sposoby świętowania 8 marca. W rowerowym światku coraz bardziej popularne stało się pedałowanie w tym dniu w plenerze. Toteż znany sklep Madbike i Joanna Olszowska zaprosili wszystkie panie 8 marca 2014 roku na III Rowerowy Dzień Kobiet.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

W sobotni poranek przy pięknej słonecznej pogodzie na szczecińskim pl. Lotników stawiło się 115 pań z rowerami w tym dziewczyny z Samej Ramy, a także objazdowa kawiarenka Cafe Rower z pyszną kawą.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Po kilku zdaniach powitania wygłoszonych przez organizatora cała kawalkada rowerów ruszyła w kierunku Muzeum Techniki i Komunikacji.


Oczywiście nasze panie raczej pozowały niż interesowały się technika minionych lat.


Dalej ścieżką rowerową przez Głębokie i Bartoszewo peleton asekurowany przez Siwobrodego i Wojtka  i innych kolegów pomknął do zajazdu Zjawa w Sławoszewie.


Tu czekała kuchnia polowa z gorącą zupą i wiele innych atrakcji, m.in. przypomnienie udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku rowerowego lub innego zdarzenia - tu pomocą służyli rowerzyści z Towarzystwa Rowerowego STRADA - z Grupy ENEA. Emocji było więc wiele, a uważne rowerzystki w pobliskim lesie wytropiły nawet stadko dzików.


Była też prelekcja na temat samoobrony dla kobiet - którą poprowadziła Beata Kłosowska-Szewc z Klubu Karate FUNAKOSHIDO. Położyła szczególny nacisk na tym - jak sobie pomóc w czasie wycieczki rowerowej, kiedy ktoś nas zaatakuje!

27.JPG
28.JPG
29.JPG

Spotkanie zakończyło się tuż przed godz. 15:00 wręczeniem paniom miłych upominków. Sama Rama składa serdeczne podziękowanie Joannie, Basi, Jarkowi, Siwobrodemu, Wojtkowi i Marcinowi za pomysł i realizację tej imprezy.

30.JPG
31.JPG
32.JPG

Kiedy nasze panie świętowały to męska część Samej Ramy wieszała budki lęgowe  na terenach przyległych do polany rekreacyjnej za Szkoła Podstawową nr 8 w Policach.

33.JPG
34.JPG

(wgaw)
(gosian)
(jaro sz-n)

Rowerowy Dzień Kobiet z Mad Bike

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License