Rajd "Ruszaj się bo zardzewiejesz"

Pod hasłem „Ruszaj się bo zardzewiejesz” został zorganizowany w dniu 8 maja 2011 r. kolejny rajd rowerowy. Głównym organizatorem był SKTK PTTK „88” Szczecin.

1.JPG

Toteż po spotkaniu w Policach pojechaliśmy pod pomnik martyrologii w Trzeszczynie by tam zapalić znicz z okazji Dnia Zwycięstwa czyli podpisania Pokoju Poczdamskiego w dniu 8 maja 1945 roku.

2.JPG

Potem udaliśmy się na nowobudowaną ścieżkę rowerową Tanowo – Bartoszewo by sprawdzić ułożenie jej nawierzchni, przejazdy brukowe na drogi leśne itp. W Bartoszewie spotkaliśmy się z rowerzystami ze szczecińskich klubów turystycznych i po wymianie zdań pojechaliśmy przez Płochocin i Sławoszewo by dotrzeć do Dobrej Szczecińskiej. Przy kościele pw. Matki Bożej Królowej Świata trochę odpoczęliśmy i ruszyliśmy dalej w stronę Wołczkowa, gdzie zlokalizowana była meta rajdu.

3.JPG
4.JPG

Tu na polanie rekreacyjnej spotkało się ok. 70 rowerzystów reprezentujących różne kluby. Przy płonącym ognisku można było upiec kiełbaski, wziąć udział w konkursach sprawnościowych czy uzyskać okolicznościowe stemple do książeczek wycieczek kolarskich.

5.JPG
6.JPG
6a.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

Ok. godz. 13:00 rozpoczęliśmy wędrówkę w stronę Polic. Po drodze zwiedziliśmy otoczenie kościoła pw. Matki Bożej Szkaplerznej w Wołczkowie, a następnie mijając od zachodu jez. Głębokie potem Pilchowo i Leśno Górne dotarliśmy do domu.

10.JPG
11.JPG
12.JPG

Kolejny „antykorozyjny” rajd po Puszczy Wkrzańskiej przeszedł do historii. Za tydzień czeka nas wyprawa do Puszczy Bukowej, na którą zapraszamy wszystkich miłośników lasu i rowerowego wędrowania.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License