Sama Rama i Wildlife Photographer

Blisko sto osób odwiedziło wieczorem 17 marca 2014 roku Transgraniczny Ośrodek Edukacji Ekologicznej, w tym siedmioro członków "Samej Ramy" by wziąć udział w pierwszym wernisażu w Zalesiu. Goście jako pierwsi mieli okazję zobaczyć najpiękniejsze "Fotografie dzikiej przyrody" w ramach wystawy Wildlife Photographer of the Year, sprowadzonej z Londynu do Polski przez Jerzego Zegarlińskiego i jego Agencję Zegart.

1.JPG
2.JPG

„Wildlife Photographer of the Year 2002” to pokłosie odbywającego się od 1965 roku prestiżowego konkursu w dziedzinie fotografii przyrodniczej. Organizują go dwie brytyjskie instytucje: Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i BBC Worldwide. Na ubiegłoroczną jego edycję zgłoszono ponad 45 tysięcy zdjęć z 96 krajów. W konkursie biorą udział zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy sztuki fotograficznej.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG

Dzięki inicjatywie dyrektor MOK-u Anny Ryl, w której w towarzystwie Burmistrz Polic Władysław Diakun otwierał wystawę podziękowała wszystkim za przybycie i zainteresowanie się tym rodzajem sztuki. Wiele ciekawych uwag przekazał zebranym sam Jerzy Zegarliński skupiając uwagę widzów szczególnie na jednym ze zdjęć.

7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Ekspozycja prezentowana w TOEE w Zalesiu to 70 wybranych zdjęć z 12 ostatnich edycji konkursu. Zobaczymy prace 68 fotografów z 22 krajów, w tym 2 zdjęcia z Polski. Wiele z tych prac budziło szczególne zainteresowanie co do techniki ich realizacji, budziło myśl o artystycznej perfekcji i naturalnie prezentowanym pięknie przyrody, uchwyconej przez fotografów w momencie jej wspaniałości.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG

U wielu, z nas tam obecnych prezentowane fotografie budziły stymulację wyobraźni, która w takich momentach zajmuje umysł i porusza niejedno serce. To również inspiracja, by samemu wyruszyć na łowy z aparatem fotograficznym!

16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG

Wystawę będzie można oglądać jeszcze do 21 kwietnia br. Warto więc zbłądzić do Zalesia w trakcie wiosennych wędrówek nie tylko rowerowych.


(wgaw)
(marekz)
(TOEE)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License