Sama Rama na Dożynkach 2014

To już tradycja, że Sama Rama jedzie na Dożynki Gminne do Dobrej Szczecińskiej. Tym razem 15 sierpnia 2014 r. pojechaliśmy tam w nieco okrojonym składzie. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w miejscowym kościele, a potem barwny i muzykalny korowód prowadzony przez niezawodną Orkiestrę Dętą OSP z Płot przeszedł ulicami kierując się na Stadion. Tu honory gospodarzy dożynek pełnili: Iwona i Czesław Wiercińscy oraz sekretarz gminy Rozalia Adamska, i przewodniczący rady Bartłomiej Miluch, którzy serdecznie przywitali gości. Najserdeczniejsze życzenia rolnikom złożyli i pogratulowali udanych plonów marszałek województwa Olgierd Geblewicz jak również przedstawiciele władz gminy Police.

1.JPG
001.JPG
2.JPG
3.JPG

Po tej oficjalnej części wyruszyliśmy obejrzeć chyba wszystkie stoiska z rolniczymi wyrobami i smakołykami, a także z produktami rzemiosła i rękodzieła. Były wieńce dożynkowe i wielkich rozmiarów słomiane symbole rolników. W tym czasie scena była miejscem nieustających występów artystycznych, głównie tańca i śpiewu. Świetnie zaprezentował swój dorobek Gminny Ośrodek Kultury w Dobrej, Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie" czy przeprowadzony konkurs znajomości sołectwa Bezrzecze.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Trzeba przyznać, że tegoroczne Dożynki w Dobrej odbywały się w iście… kwiecistej oprawie. Dominowały róże (nie tylko na stoiskach) czy różane nakrycia głów. Pojawiła się tu jak z poprzedniej epoki postać Elizabeth von Arnim - autorka powieści "Elizabeth i jej ogród", w której znajdziemy wiele wątków związanych z pobliskimi Rzędzinami.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG

Nie brakowało także innych atrakcji. Duże zainteresowanie wywołały pokazy jazdy konnej w wykonaniu grupy jeźdźców reprezentujących Klub Kawaleryjski im. 12 Pułku Ułanów Podolskich. Można było też zobaczyć dwa wyścigowe samochody Kamila Serafina z Dobrej, który pod okiem ojca rozwija swój talent. Dla dzieci oprócz dmuchanych zjeżdżalni wielką atrakcją było chyba …dojenie krowy.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG
22.JPG

Po trzech godzinach pożegnaliśmy gościnną Dobrą, gdyż zakupione sadzonki róż nie mogły dłużej czekać i pojechaliśmy sadzić je w Policach, jutro znów jedziemy w trasę do Nowego Warpna, a tam czeka nas doroczne Święto Leszcza.


(wgaw)
(adalbert)
(przecław24)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License