Sama Rama na festynie "Dzień Starego Miasta"

W sobotę, 15 czerwca 2013 r. na placu przed Gimnazjum nr 3 w Policach odbył się festyn pn. „Dzień Starego Miasta”. Tego dnia boisko szkolne zamieniło się w miasteczko kultury sportu i rekreacji.

001.jpg
002.jpg

Punktualnie o godz. 11:00, przy pięknej słonecznej pogodzie na scenie pojawili się organizatorzy tego integracyjnego spotkania - członkowie Rady Osiedla nr 2 i wolontariusze z Gimnazjum nr 1, 2 i 3. Po nich ze sceny, zebraną ok. pięćsetosobową publiczność zabawiali wychowankowie MOW w Trzebieży, uczniowie polickich szkół, dzieci z przedszkola "Calineczka" oraz słuchacze polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku prezentując wcześniej przygotowane programy.

003.jpg
004.jpg
005.jpg
006.jpg

Pracownicy Biblioteki im. M. Skłodowskiej-Curie pokazali zestaw utworów J. Tuwima pod hasłem "Tuwimlandia w Policach i w świecie", a policki fotografik Tomek Łój wystawę zdjęć "Stare Miasto wczoraj i dziś".

007.JPG
008.jpg

W tak znakomitym towarzystwie nie mogło zabraknąć nas czyli SE "Łarpi" i "Samej Ramy". W dziale konkursów przeprowadziliśmy "Spartakiadę Rodzinną", w ramach której poszczególne ekipy odwiedzały stacyjki-stoliki i rozwiązywały zadania takie jak:, układanie puzzli, rozpoznawanie nasion roślin czy widokówek z zabytkami, przenoszenie wody oraz ustalanie wagi kamieni polnych.

009.JPG
010.JPG

W zmaganiach tych wystartowało 27 drużyn. Najlepiej wypadły ekipy: Tatiany Umińskiej i Igora Szulca uzyskując po 28 punktów, drugie miejsce zajęły zespoły Maliny Limanowskiej i Klaudii Kobuszewskiej po 25 pkt, a trzecie z wynikiem 23 pkt drużyny Igora Wozińskiego, Nikoli Mańkowskiej Kacpra Naparowskiego. Wszyscy otrzymali ciekawe nagrody ufundowane przez sponsorów.

011.JPG
012.JPG

Również ciekawie zaprezentowało się SPZP "Skarb" pokazując różne rodzaje broni i sprzętu wojskowego. Był też "Rzut kaloszem sołtysa na odległość" i wszędobylscy klauni oraz animatorzy z bajek Dysney'a.

013.jpg
014.jpg
015.jpg

Ważną sprawą było to, że do przygotowania festynu włączyli się mieszkańcy tej dzielnicy miasta ponieważ impreza odbywała się w ramach Czerwca Aktywnych Społeczności. Należy nadmienić, że Festyn odbył się w ramach projektu "Pobudka obudź swój potencjał" i dofinansowana została z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Sama Rama i SE Łarpia serdecznie dziękuje Bogusi i Staszkowi Nowickim oraz Wszystkim bezimiennym osobom, szczególnie z polickiego OPS za pomoc i zaangażowanie w przeprowadzeniu "Spartakiady Rodzinnej". Do zobaczenia za rok!!!


(wgaw)
(bogusia)
(asiek7.9)
(ania)
(wokolpolic)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License