Sama Rama na Majówce 2015

1 maja 2015 na zaproszenie SPZP "Skarb" wyskoczyliśmy do Trzebieży na 5 Spotkanie Pojazdów Militarnych. Na polu namiotowym OSiR-u było rozłożone obozowisko, potem przez osadę przedefilowały pojazdy różnych formacji mundurowych. Po defiladzie odbyła się kilkunastominutowa inscenizacja wydarzeń frontowych z okresu II wojny św. Wśród pojazdów dało się zauważyć kilku cyklistów. Na terenie obozowiska były też ciekawe pojazdy zupełnie nie militarne, a nawet wręcz przeciwnie.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Również 1 maja paru zapaleńców z Samej Ramy udało się do niemieckiego Rieth na wspólny 20 Festyn Graniczny. Do tej niewielkiej rybacko-turystycznej miejscowości ściągnęli mieszkańcy terenów przygranicznych z Polski i Niemiec. W miejscowym kościele przy „Alei Pałacowej” z niem. Schloßalee, zostało odprawione Nabożeństwo Ekumeniczne przez nowowarpieńskiego proboszcza ks. Stanisława Drewicza oraz Pastorin Dorothę Büscheck,. W dalszej części festynu „miejsce akcji” przeniosło się na teren zielony przy plaży, gdzie na specjalnie przygotowanej scenie swoje występy zaprezentowały zespoły wokalne i taneczne z Polic, Nowego Warpna oraz niemieckiego Meiersberg. Uczestnicy festynu mogli odpocząć na ławkach ustawionych przed sceną, bądź skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej i wystawienniczej dostępnej naokoło. Na scenie pojawił się również burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga, który podkreślił zasługi Siegfrieda Wack’a, inicjatora i pomysłodawcy rokrocznych spotkań granicznych. Nasi cykliści spotkali się m.in. ze starostą polickim Andrzejem Bednarkiem i Olkiem Dobą, a tematem były problemy z policką rzeką Łarpią. Kiedy odjeżdżaliśmy rozpoczął się pokaz uwalniania pasażera z rozbitego samochodu przez strażaków.

12.jpg
13.jpg
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG

3 maja z okazji 224 rocznicy uchwalenia przez Sejm Konstytucji 3 Maja uczestniczyliśmy w uroczystej sumie w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Kazimierza. Była piękna i patriotyczna homilia i poczty sztandarowe. Przedstawiciele władz gminy i powiatu na ręce celebrujących Mszę św. kapłanów przekazali wiązanki kwiatów. Po południ uczestniczymy w krótkiej wycieczce Rowerem w Nieznane.

18.jpg
19.jpg
20.jpg
20%20a.JPG
20%20b.JPG

Natomiast w dniach 1-3 maja odbył się VIII Zlot Miłośników Quadów ATV Team Police. Wzięli w nim udział również członkowie Samej Ramy. Tym razem na bazę imprezy wynajęto ośrodek wypoczynkowy WISOLA położony nad jeziorem Stubnica koło Ińska. Uczestnicy zlotu zostali rozlokowani w pawilonach mieszkalnych. W ramach zajęć odbywały się zawody terenowe, wesołe konkursy i wieczorne ogniska połączone z pokazem multimedialnym migawek z poprzednich zlotów. Byli również amatorzy pływania łodziami, a także próbowano sił w wędkarstwie. Niektórym udało się nawet zobaczyć stadko żubrów. Za to wszystkim wręczono pamiątkowe znaczki zlotów.

21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg
29.jpg
30.jpg
31.jpg
32.jpg
33.jpg
34.jpg

Z kolei 4 maja odbyło się zebranie PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia". Po omówieniu spraw organizacyjnych nasza Skarbnik Helenka Pilarska zaprezentował swoją nową książkę "Dla tych z mojej wioski". Pozycja wydana jest na bardzo starannie, na dobrym papierze, zawiera listy, wiersze i wspomnienia, które autorka przelała na papier zaopatrując je w szereg zdjęć i własnych ilustracji. Zebrani mogli wysłuchać fragmentów tej książki, która już jest w obiegu.

35.jpg
36.jpg
37.jpg
38.jpg

(wgaw)
(mgaw)
(kinga)
(seba)
(snowicki)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License