Sama Rama nad Turkusowym Jeziorem

21 lipca 2013 roku w ramach Świnoujskiej Inicjatywy Rowerowej „ŚwIR” odbyła się kolejna wycieczka rowerowa na trasie Świnoujście – Międzyzdroje – WPN – Warnowo - „Wydrzy Głaz” - Domysłów-Warnowo – rez.Łuniewo – Trzciągowo – Wapnica - Zielonka, Poligon V-3 w Zalesiu-Świnoujście - o łącznej długości 64 km. Oczywiście i tym razem nie mogło na niej zabraknąć przedstawicieli polickiej "Samej Ramy", jadących tym razem w koszulkach z herbem Świnoujścia.

1.jpg

Zbiórkę uczestników tym razem wyznaczono przed dworcem kolejowym w Świnoujściu. Całość została podzielona na dwie grupy i tak pojechaliśmy drogą główną do Międzyzdrojów. Jadąc mogliśmy zapoznać się ze starą trasą dojazdową do tego miasta i miejscem zasypania wysokiego betonowego wiaduktu oraz powstałego w tym miejscu przepustu dla pieszych i rowerów.

2.jpg
3.jpg

W okolicach SP-2 wjechaliśmy na teren Wolińskiego Parku Narodowego. Na tym szlaku zostawiliśmy "nieco" zdrowia i potu. Jednak uroki przejazdu w pełni zrekompensowały włożony wysiłek. Przed Warnowem spotkaliśmy dwójkę rowerzystów, którzy dotarli tam z Pobierowa i razem dojechaliśmy do Wydrzego Głazu.

4.jpg
5.jpg
6.jpg

Co prawda miesiąc wcześniej byliśmy w tym miejscu, ale jest ono tak urokliwe, że można tam bywać wielokrotnie. Poprzez Domysłów wróciliśmy znów do Warnowa okrążając cztery jeziora (Czajcze, Domysłowskie, Rabiąż i Warnowskie). Zatrzymaliśmy się na chwilę w rezerwacie „Łuniewo” nad jeziorkiem powstałym po wyrobisku torfu.

7.jpg
8.jpg
9.jpg

Dalej trasa wiodła leśnymi drogami przez Trzciągowo do Wapnicy. Tam był dłuższy postój i czas na posiłek w rozsianych tu punktach gastronomicznych. Tu też wręczono nam poświadczenia o przebyciu trasy.

10.jpg
11.jpg

Przerwa się skończyła i niestety rowery trzeba było ?wytargać? na Górę Piaskową skąd roztaczał się wspaniały widok na Jezioro Turkusowe, a następnie dotrzeć na punkt widokowy „Zielonka”. Stąd roztacza się chyba najpiękniejszy widok na Krainę 44 Wysp czyli deltę wsteczną Świny.

12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg

Potem udaliśmy się do Muzeum - Poligon V-3 w Zalesiu-Świnoujście, które zwiedziliśmy chyba dość szczegółowo.

18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg

Wizyta w tym obiekcie praktycznie zakończyła imprezę. Na trasie było nas 38 rowerzystów. Następna wycieczka odbędzie się w dniu 04.08.2013 r. na trasie Świnoujście – Ulrichshorst - Bagna Thurbruch – Dargen – Dewichow – Mellenthin – Balm - Świnoujście i będzie miała długość ok. 66 km. a w Dewichow przewidziany jest grill.


(grażka)
(krzysiek)
(ala)
(rex)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License