Sama Rama w Rowerowym Miasteczku

Tegoroczne wycieczki w ramach projektu „Rowerowe podróże małe i Duże” dobiegły końca. W ramach projektu zorganizowano cztery wycieczki. Ostatnia wyprawa - zwiedzanie Prawobrzeża odbyła się 20 września. Nie zamierzamy jednak odstawić rowerów do garażu i działamy dalej.

1.jpg
2.jpg

Toteż w sobotę 4 października 2014 r. spotkaliśmy się na szczecińskich Jasnych Błoniach w Rowerowym Miasteczku by wziąć udział w oryginalnym pikniku.

3.jpg
4.jpg
5.jpg

Dzięki uprzejmości organizatorów i inicjatora przedsięwzięcia - Jarka Łojko, mieliśmy możliwość zaprezentowania szerszej grupie miłośników turystyki rowerowej wielu informacji o działalności naszego klubu. Bogusia i Wojtek dzielnie stanęli przed tym zadaniem.

6.jpg
7.jpg
8.jpg

Współorganizatorem imprezy był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Partnerami obok stowarzyszeń towarzyszących nam przy całym cyklu (STC Stargard, Gryfus Szczecin, PKC "Sama Rama" Police, Szczecin na Rowerach, Niewidomi na Tandemach) były WORD Szczecin a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg

W programie imprezy było szereg atrakcji m.in.: możliwość zdobycia przez dzieci mini karty rowerowej na macie Miasteczka Ruchu Drogowego, policyjne grawerowanie rowerów i możliwość wyrobienia rowerowego dowodu rejestracyjnego. Były też czynne  serwisy rowerowe, ponadto zorganizowano rowerowe konkursy zręcznościowe i edukacyjne z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg

Ponadto były też pokazy ratownictwa medycznego, możliwość przejażdżki tandemem w ramach promocji projektu „Niewidomi na tandemach”. W poszczególnych namiotach wydawano foldery i ulotki reklamujące działalność klubów i stowarzyszeń. Wydawano też kupony i wędrujący od stoiska do stoiska otrzymywał znaczek do naklejania. Komplet zebranych znaczków upoważniał do otrzymanie opaski odblaskowej.

18.jpg
19.jpg
20.jpg

Przybysze mogli obejrzeć stoiska policji, ratowników medycznych, stowarzyszeń rowerowych pomiędzy którymi wędrowała żywa maskotka „Gryfuś”. Ponadto dla wszystkich był serwowany smaczny poczęstunek czyli pieczyste z grilla z pajdą chleba. Na poszczególnych stoiskach obdarowywano każdego jabłkiem.

21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg

Na zakończenie imprezy główny organizator Jarek Łojko poinformował, że "Podróże małe i Duże" będą kontynuowane w roku przyszłym.

25.jpg
26.jpg

(adalbert)
(lech)
(joanna)

Relacja z pikniku - "Miasteczko Rowerowe" - Jasne Błonia - 4 października 2014 roku

Podsumowanie cyklu tegorocznych wycieczek "Rowerowe podróże małe i DUŻE" w formie rowerowego pikniku na Jasnych Błoniach.
Współorganizatorem jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Partnerami obok stowarzyszeń towarzyszących nam przy całym cyklu (STC Stargard, Gryfus Szczecin, Sama Rama Police, Szczecin na Rowerach, Niewidomi na Tandemach) są WORD Szczecin a także Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License