Spływ kajakowy Brdą

W miejscowości Mylof rozpoczął się 53. Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy na Brdzie. Na starcie stanęło ok. 120 osób z całej Polski. Wśród nich jest nasz Aleksander Doba i jeszcze dwoje Policzan. Jak co roku, uczestników przywitał burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, życząc wszystkim wspaniałych wrażeń i miłego pobytu w Borach Tucholskich. - Zapraszamy do nas o każdej porze roku w myśl hasła: „Przyjeżdżajcie! Las Was powita, a ludzie ugoszczą”.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Uczestnicy spływu mieli do pokonania kilka odcinków. I tak - 4 stycznia 2018 dopłynęli do Nadolnej Karczmy. Następnie, 5 stycznia, II etap - do pokonania był odcinek Nadolna Karczma – Plaskosz, a III etap (6.01) - Piła Młyn.

9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg

Dodajmy, że warunki pogodowe nie uatrakcyjniały spływu, jak widać na zdjęciach rzeka i jej brzegi jakoś nie kojarzyły się z zimą tak jak było w dawnych latach. Grozę u uczestników spływu nadal budziły połamane drzewa oglądane wzdłuż trasy spływu.

17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg

(wgaw)
(marek)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License