Spływ kajakowy Brdą

W miejscowości Mylof rozpoczął się 53. Międzynarodowy Zimowy Spływ Kajakowy na Brdzie. Na starcie stanęło ok. 120 osób z całej Polski. Wśród nich jest nasz Aleksander Doba i jeszcze dwoje Policzan. Jak co roku, uczestników przywitał burmistrz Tucholi Tadeusz Kowalski, życząc wszystkim wspaniałych wrażeń i miłego pobytu w Borach Tucholskich. - Zapraszamy do nas o każdej porze roku w myśl hasła: „Przyjeżdżajcie! Las Was powita, a ludzie ugoszczą”.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg

Uczestnicy spływu mieli do pokonania kilka odcinków. I tak - 4 stycznia 2018 dopłynęli do Nadolnej Karczmy. Następnie, 5 stycznia, II etap - do pokonania był odcinek Nadolna Karczma – Plaskosz, a III etap (6.01) - Piła Młyn.

9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg

Dodajmy, że warunki pogodowe nie uatrakcyjniały spływu, jak widać na zdjęciach rzeka i jej brzegi jakoś nie kojarzyły się z zimą tak jak było w dawnych latach. Grozę u uczestników spływu nadal budziły połamane drzewa oglądane wzdłuż trasy spływu.

17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg

(wgaw)
(marek)
(micolski)

Unless otherwise stated, the content of this page is licensed under Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License