Spływ kajakowy Łarpią

Tym razem Uczniowski Klub Żeglarski "Bras" i Stowarzyszenie Wodne "Leń" zaprosili wszystkich mieszkańców Polic na "Spływ Kajakowy Szlakiem Łarpi" zresztą połączony z I Otwartymi Mistrzostwami Polic w Kajakarstwie Turystycznym.

1.JPG

W sobotni ranek 12 czerwca 2010 roku na przystani polickiego OSiR-u przy ul. Konopnickiej zjawiło się blisko pięćdziesięciu miłośników turystyki wodnej. Po wyposażeniu w kapoki powoli wszystkich chętnych ulokowano w zgromadzonych tu wcześniej 30 kajakach. Po kilku chwilach już pod opieką instruktorów rekreacji i ratowników polickiego WOPR-u wiosła poszły w ruch.

2.JPG

Pierwszy postój wyznaczono na plaży w pobliżu "Mijanki". Tu nie tylko pieczono kiełbaski na grillu i spożywano "co się da" ale również komandor spływu Krzysztof Kwietniewski pouczał wszystkich - jak winni zachowywać się na wodzie w trakcie przepływania w pobliżu dużej jednostki.

3.JPG

Po odpoczynku i uzupełnieniu kalorii znów kajaki spuszczono na wodę, płynąc nurtem rzeki oglądano szlak wodny Łarpi. Wielu z uczestników potwierdziło, że płynęli tędy po raz pierwszy.

4.JPG

Impreza miała na celu rozpowszechnianie piękna szlaków wodnych w okolicy Polic, a także popularyzację turystyki kajakowej jako formy aktywnego wypoczynku. Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia" i PKC "Sama Rama" gratuluje organizatorom udanej imprezy i dziękuje za propagowanie mało znanych walorów tej rzeki wśród polickiego społeczeństwa.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License