Spotkanie Modlitewne na ruinach Hydrierwerke

W jesienne, środowe popołudnie 6 listopada 2013 r. na terenie byłej, niemieckiej fabryki benzyny syntetycznej w Policach odbyło się spotkanie modlitewne w intencji wszystkich zmarłych więźniów obozów koncentracyjnych i obozów niewolniczej pracy, zlokalizowanych wokół Hydrierwerke Pölitz podczas II wojny światowej. Na uroczystość zaproszono władze gminy i powiatu polickiego oraz liczne delegacje z pocztami sztandarowymi, kapłani a przede wszystkim wierni.

1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG

Część ekumeniczną otworzył proboszcz parafii św. Kazimierza ks. kanonik Waldemar Gasztkowski, który wraz ze wszystkimi przybyłymi na to spotkanie odmówił koronkę do Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji ofiar hitlerowskiej ekspansji na tym terenie.

5.JPG
6.JPG
7.JPG

W dalszej części uroczystości przedstawiciele Gminy Police, Starostwa Powiatowego, i SPZP "Skarb" złożyli pod krzyżem wiązanki kwiatów i zapalili znicze.

8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG

Po części ekumenicznej  Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb" Dariusz Szaliński zaprosił wszystkich do zwiedzenia bunkrów-muzeum usytuowanych w pobliżu placu z krzyżem brzozowym. Członkowie  PKC "Sama Rama" mimo, że zbiory muzeum oglądali po raz kolejny raz po raz znajdywali nowe eksponaty, o które ostatnio wzbogaciło się  to polickie muzeum.

12.JPG
13.JPG
14.JPG
15.JPG
16.JPG
17.JPG

 Kończąc  spotkanie amatorzy turystycznych wojaży umówili się na kolejną wycieczkę jeszcze tym razem rowerową, w dniu 10 listopada czyli "Pogoń za lisem", a kończącą sezon cyklistów a rozpoczynający okres działalności piechurów.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License