Spotkanie modlitewne na ruinach Hydrierwerke

Podobnie jak w latach ubiegłych, w piątek 7 listopada 2014 r., odbyło się spotkanie modlitewne w intencji więźniów obozów koncentracyjnych i obozów pracy niewolniczej, zlokalizowanych wokół niemieckiej fabryki benzyny syntetycznej w Policach. Przy Brzozowym Krzyżu spotkały się  liczne delegacje z pocztami sztandarowymi, władze gminy, powiatu i wierni.

1.JPG
2.JPG

Spotkanie rozpoczęto poświęceniem nowego krzyża (poprzedni spróchniał), po czym okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. Waldemar Gasztkowski. Słowo o niewolniczej pracy w Hydrierwerke Pölitz przedstawiła członkini Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Polickiej "Skarb" Anita Andryszczyk.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

W dalszej części przedstawiciele Gminy Police, Starostwa Powiatowego, Nadleśnictwa Trzebież i "Skarbu" złożyli pod krzyżem wiązanki kwiatów, zapalono znicze i zebrani oddali się wspólnej modlitwie.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

Po części ekumenicznej wszystkich uczestników uroczystości w tym członków PKC "Sama Rama" zaproszono do zwiedzenia bunkra-muzeum usytuowanego w pobliżu.

10.JPG
11.JPG
12.JPG

(wgaw)
(marcin)
(wojtek)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License