Spotkanie modlitewne pod brzozowym krzyżem

W deszczowe poniedziałkowe południe, 4 listopada 2019 r. spotkaliśmy się przy brzozowym krzyżu u zbiegu ulic Licealnej i Spółdzielców, obok muzeum „Skarb” w Policach na modlitewnym spotkaniu. Ze względu na wzmagający się deszcz krótką modlitwę poprowadził ks. kan. Waldemar Gasztkowski, który poświęcił ją byłym więźniom, którzy zginęli w obozach pracy przymusowej i obozie koncentracyjnym na terenie byłej fabryki benzyny syntetycznej w Policach w okresie II wojny światowej.

1.JPG
2.JPG
3.jpg

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele samorządu gminy, Burmistrzowie Władysław Diakun i Jakub Pisański oraz powiatu polickiego, Starosta Andrzej Bednarek i Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski. Były także delegacje Straży Miejskiej i NSZZ "Solidarność" w asyście pocztu sztandarowego. Złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG

Po tej części działacze SPZP "Skarb" zaprosili do obejrzenia nowych zbiorów w bunkrze-muzeum. Na uwagę zasługują nowe mundury Straży Miejskiej, szczególnie czapki.

11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

(wgaw)
(gracjan)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License