Spotkanie modlitewne pod Brzozowym Krzyżem 2017

Podobnie jak w latach ubiegłych, w piątek 3 listopada 2017 r., zebraliśmy się przy Brzozowym Krzyżu obok bunkra-muzeum SKARB w Policach. Odbyło się to w intencji więźniów obozów koncentracyjnych i obozów pracy niewolniczej, zlokalizowanych wokół niemieckiej fabryki benzyny syntetycznej "Hydrierwerke" w czasie II wojny św.

1.JPG
2.JPG

Spotkanie pod brzozowym krzyżem przed laty zainicjował ks. abp Andrzej Dzięga, Metropolita Szczecińsko-Kamieński, a w piątek poprowadził je ks. kanonik Waldemar Gasztkowski, proboszcz parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Policach. W spotkaniu wzięły udział delegacje z pocztami sztandarowymi, władze gminy, powiatu, młodzież szkolna i wierni.

3.JPG
4.JPG
5.JPG

Punktualnie w samo południe spotkanie rozpoczęło się złożeniem pod krzyżem wiązanek kwiatów i zapaleniem zniczy przez przedstawicieli Gminy Police i Starostwa Powiatowego. Po czym rozpoczęła się część modlitewna prowadzona przez ks. kan. Waldemara Gasztkowskiego, a wzbogacona okolicznościową homilią.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG

(wgaw)
(gracjan)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License