Spotkanie w Policach

Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia" działające na terenie gminy Police od 2002 roku zaczęło podejmować działania na rzecz współpracy z organizacjami niemieckimi o zbliżonych zakresach działalności. Policki Klub Cyklistów "Sama Rama" działający w ramach SE "Łarpia" jeszcze w roku ubiegłym odnowił wcześniejsze kontakty z Klubem Rowerowym "Oderhaff" z Eggesin. Kolarze z Niemiec są bardzo zainteresowani polskimi propozycjami, i już zgłosili swój udział w Międzynarodowym Rajdzie Sprawnościowym i Rodzinnym Rajdzie Rowerowym. W rewanżu cykliści z Polic będą uczestniczyć w Niemiecko-Polskim Granicznym Wędrowaniu 1 maja z metą w Rieth.

Kolejnym etapem przygranicznego współdziałania było zorganizowanie w dniu 13 kwietnia 2005 r. w polickim MOK-u spotkania kierownictwa SE "Łarpia" i "Samej Ramy" z "Natur und Leben am Stettiner Haff" (Przyroda i Życie nad Zalewem Szczecińskim) z Rothenklempenow.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele niemieckich instytucji o charakterze ekologicznym m.in. "Natura i Ochrona Środowiska" i Ogrodu Zoologicznego w Ueckermünde. Stronę polską oprócz działaczy "Łarpi" reprezentowali członkowie Zarządu Zakładów Chemicznych "Police", Zakładu Wodociągów i Kanalizacji i Urzędu Gminy w Policach. W ramach roboczego spotkania zaprezentowano gościom z Niemiec tematykę budowy rurociągu tłocznego pomiędzy oczyszczalnią przy ul. Dębowej a oczyszczalnią ścieków w Z.Ch."Police" (pozwoliło na usunięcie nieczystości z rzeki Łarpi). Podobną problematykę związaną z oczyszczeniem rzeki Uecker omówił Jürgen Barth. Opracowano obszary tworzenia współpracy w zakresie zbudowania wspólnej strony internetowej, wspólnych wystąpień w ramach programu "Małych Projektów" do Stowarzyszenia "Pomerania" itd. Ustalono również terminy kolejnych spotkań przedstawicieli zainteresowanych organizacji. Pierwsze z nich odbędzie się 18 maja w Stacji Ornitologicznej "Świdwie", a kolejne 2 czerwca w Alt Warp, które to będzie połączone z prezentacją Młodzieżowego Centrum Natury Zalewu Szczecińskiego.


(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License