Sprzątanie Świata 2012

W sobotni poranek 22 września 2012 r. spotkaliśmy się przy moście na rzece Łarpia przy ul. Goleniowskiej by wziąć udział w dorocznej akcji "Sprzątania Świata".

7.jpg

Tym razem oprócz osób z PKC "Sama Rama" i SE "Łarpia" do prac porządkowych zgłosiło się 21 wychowanków z polickiego Państwowego Domu Dziecka ze swoimi wychowawcami. Organizatorzy rozdali worki i rękawice dostarczone przez Wydział Ochrony Środowiska UG a następnie młodzież rozpoczęła zbieranie śmieci wzdłuż brzegu rzeki.

1.JPG

Swoją łodzią motorową przypłynął Stasiu Wolny i zabrał na pokład trzech chłopców, z którymi podbierakami zbierali śmieci, butelki i puszki unoszące się na powierzchni wody.

2.JPG
4.JPG

Po blisko godzinnym sprzątaniu zebrano ponad dwa metry sześcienne różnego rodzaju zalegających nad rzeką odpadów   głównie pozostałości po pseudo miłośnikach wędkowania.

3.JPG
5.JPG

Na zakończenie akcji okazało się, że największą ilość śmieci zebrali Marcin Ługowy i Filip Wyszyński. Każdy uczestników sprzątania otrzymał pamiątkowy dyplomik, a młodzież z PDD obdarowano słodyczami.

6.JPG

(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License