Sprzątanie Świata 2014

Przygotowywaną tegoroczną akcję "Sprzątania Świata" w dniu 14 września 2014 r. przez Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia" i "Samą Ramę" totalnie pokrzyżowała pogoda. W nocy spadło bardzo dużo deszczu i tereny, które zaplanowaliśmy sprzątać (brzegi rzeki Łarpi w rejonie ul. Działkowej w Policach) znalazły się pod wodą.

1.JPG

Nie mniej jednak jak co roku spotkaliśmy się przy mogile ornitologa i ekologa Jerzego Noskiewicza by złożyć wiązankę kwiatów, zapalić znicze a także posłuchać wspomnień z wizyt u Jurka na Stacji Ornitologicznej "Świdwie".Towarzysząca nam kamera Telewizji Police rejestrowała ten fragment spotkania polickich ekologów i zapewne niebawem wyemituje go w szerszym programie.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

Opuszczając Cmentarz Komunalny przy ul. Tanowskiej udaliśmy się w rejon nowobudowanego odcinka ścieżki rowerowej, ktory połączy ul. Tanowską z ul. Kościuszki, a potem nad brzeg Łarpi w rejonie mostu przy ul. Goleniowskiej by choć przez chwilę przyjrzeć się Dziecięcym Zawodom Wędkarskim.

6.JPG
7.JPG
8.JPG
9.JPG

Potem udaliśmy się na przystań SE "Łarpia" by tu rozpalić ognisko i upiec zabrane ze sobą kiełbaski. Przy ognisku podjęto decyzję, że akcję "Sprzątania Świata" zrealizujemy w dniu 27 września, w ramach XV Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.jpg

\14.jpg(wgaw)
(aurelia)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License