Sprzątanie Świata 2019

Podobnie jak w latach ubiegłych spotkaliśmy się w sobotę, 21 września 2019 r. przy moście na polickiej rzece Łarpia, przy ul. Goleniowskiej (poniżej polickiego rynku), by wziąć udział w dorocznej akcji Sprzątanie Świata. Rozpoczęliśmy od zapalenia zniczy na mogile Jerzego Noskiewicza - ornitologa i ekologa.

1.jpg
2.jpg
3.jpg

"Sama Rama" organizuje takie sprzątanie od wielu lat i corocznie różne stowarzyszenia albo sprzątają z nami, albo tak, jak zrobiły to już w czwartek dzieci z Rady Osiedla nr 2 sprzątały wyspę we własnym zakresie. Sądziliśmy, że dzieci wyzbierały nam już wszystkie odpady widząc stertę śmieci na moście.

4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg

Niestety byliśmy w błędzie i dwudziestoosobowa ekipa dorosłych pieszych zbieraczy na terenie wyspy Polickie Łąki oraz dwójka pływających na łodzi canoe po Łarpi uzbierała prawie 5 metrów sześciennych różnych śmieci wywiezionych tu przez nieodpowiedzialnych mieszkańców naszego miasta.

10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14a.jpg
14b.jpg
15.jpg

Po zakończeniu akcji część osób udało się na ognisko z pieczeniem kiełbasek, Wiola z dziećmi powiosłowała kajakiem w górę Łarpi.

16.jpg
17.jpg

Część osób z kapitanem Staszkiem Wolnym popłynęło w rejs dużą łodzią motorową na Wały Chrobrego by obejrzeć obchody 20-lecia Korpusu NATO w Szczecinie. Po zacumowaniu przy nabrzeżu, na wysokości kościoła św. Jakuba poszliśmy zobaczyć ekspozycję wozów pancernych, czołgów, okrętów oraz przelot samolotów i helikopterów. Bardzo smakowała nam wyborna wojskowa grochówka.

18.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg

Potem popłynęliśmy dalej by zobaczyć piękną ale chyba mocno zapomnianą szczecińska Wenecję, która dla wielu z uczestników rejsu była największą atrakcją dnia. Wspaniała pogoda i jak zwykle świetne towarzystwo sprawiło, że ten dzień był wyjątkowy.

26.jpg
27.jpg
28.jpg

(wgaw)
(snowicki)
(janusz)
(marian)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License