Od Głębokiego przez Gubałówkę do Polic

Rankiem 19 listopada 2016 r. spotykaliśmy się na pętli tramwajowo-autobusowej w Szczecinie Głębokie, by wziąć udział w rajdzie pieszym "Od Głębokiego przez Gubałówkę do Polic". Na przystanku Głębokie było też wiele innych grup ruszających na zaplanowane wcześniej trasy.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Nasza grupa mimo wcześniejszych zapowiedzi zmieniła wcześniej opracowany plan wędrówki na nieco łatwiejszy, rezygnując z wejścia na Gubałówkę, a mimo to nie uniknęliśmy błota i wielkich kałuż.

4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
8.JPG

Idąc wzdłuż strumienia Osówka najpierw dotarliśmy do Polany Harcerskiej, a potem kierowaliśmy się na wschód wyszukując ciekawostki przyrodnicze dotarliśmy do Mostu Meyera.

9.JPG
10.JPG
11.JPG
12.JPG
13.JPG
14.JPG

Po zrobieniu paru fotek i przypomnieniu sylwetki tego wielkiego architekta miasta Szczecina i twórcy ścieżek rowerowych po Puszczy Wkrzańskiej ruszyliśmy do Dębu Bogusława X. Potem skierowaliśmy się na zachód do Głazu z Króliczkami czyli kamienia poświęconego piewcy uroków Lasów Mścięcińskich - Hermannowi Lönsowi.

15.JPG
16.JPG
17.JPG
18.JPG
19.JPG

Pokonując dalsze niedogodności - zwalone drzewa i strumyczki doszliśmy do Dębu "Samotnik", rosnącego na obrzeżu Siedlic. Tu przypomniano nam ponurą historię związaną z tym miejscem. Dalsza trasa wiodła już bezpośrednio do Polic.

20.JPG
21.JPG
22.JPG
23.JPG

Na zakończenie wszyscy uczestnicy tej 13 kilometrowej wędrówki otrzymali pamiątkowe znaczki, a także umówiliśmy się na kolejną imprezę 10 grudnia pod hasłem "Mikołaj Zwierzętom".

24.JPG
25.JPG
26.JPG

(wgaw)
(aurelka)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License