Szkolny Dzień Turystyki

Na pomysł zorganizowania Szkolnego Dnia Turystyki wpadła Joanna Cichecka nauczyciel Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach a zarazemdziałacz w PKC "Sama Rama". W porozumieniu ze SMZP "Skarb" w dniu 22 czerwca 2010 r. bunkier-muzeum przy ul. Spółdzielców 31 zapełnił się młodzieżą gimnazjalną i liceum, którzy przyszli tu wraz ze swoimi wychowawcami.

1.JPG

Młodzieży o zgromadzonych tu zabytkach z okresu II wojny światowej inieco młodszych opowiadali przewodnicy Łukasz Sprinter i Joanna Stasiak.Nie mniejsze zainteresowanie zbiorami niż młodzież wykazali równieżpedagodzy, którzy zadawali bardzo wiele pytań.

2.JPG

Po obejrzeniu zasobów "Skarbu" obok bunkra zapłonęło ognisko, w którym pieczono kiełbaski i inne wiktuały. Niektórzy uczniowie nie przepadającyza kiełbasą przynieśli ze sobą gotowe dania domowej kuchni.

3.JPG
4.JPG

Turystyczny posiłek zakończył to jakże ciekawe spotkanie z historią,choć kilku amatorów płonącego ogniska nie od razu opuściło ten gościnnyteren, a sprzyjająca pogoda była do tego wystarczającym bodźcem.

Wielu nauczycieli w tym Monika Kraszewska-Moroz, Magdalena Buda, Irmina Przewoźniak, Karolina Bańka-Pociecha oraz Monika Andrzejewska stwierdziły, że nie był to ich ostatni kontakt z turystyką. Następna wyprawa planowana jest na Wieżę Bismarcka w dzielnicy Szczecin-Gocław.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License