Tanowo doczekało się monografii

W piątkowy wieczór 4 listopada 2011 r. członkowie PKC "Sama Rama" zostali zaproszeni do polickiego MOK-u na promocję nowej monografii miejscowości Tanowo pióra Janka Matury. Autor, na co dzień jest nauczycielem wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej w Tanowie, oraz prowadzi Galerię Historyczną Polic w Miejskim Ośrodku Kultury. Nie waha się używać pędzla tworząc niepowtarzalne akwarele i grafiki.

1.JPG

Spotkanie otworzył Burmistrz Władysław Diakun a potem już swoimi wypowiedziami i prezentacją multimedialną Janek zajął nam cały wieczór mówiąc o historii powstania pozycji "Tanowo wczoraj i dziś".

2.JPG

Jest to pozycja, która opisuje dzieje osady od czasów średniowiecza po czasy współczesne. Monografię uzupełniają opisy placówek oświatowych, parafii, sołectwa, straży pożarnej. Jest rozdział poświęcony zabytkom Tanowa. Całość uzupełnia kalendarium wydarzeń oraz wiele dotąd niepublikowanych fotografii. Do wydania "Tanowa .." namówił go syn Jakub, kiedy zauważył, że ojciec ma już zebrany pokaźny zbiór informacji na temat osady. Potem sołtys Zygmunt Kołacki, koledzy Andrzej Kowalik, Marian Siewiela i Dominik Wołyński pomogli uzupełnić zebrany materiał zdjęciami i przy wsparciu finansowym Gminy Police pozycja ta ujrzała światło dzienne.

3.jpg

Zebrana na tym spotkaniu policka i nie tylko społeczność przy ciastku i kawie długo rozmawiała o historii Tanowa i okolicznych miejscowości a autor miał pełne ręce roboty wpisując dedykacje czytelnikom no nowo wydanej monografii.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License