Tanowo wczoraj i dziś

W dniu 17 marca 2010 r. na zaproszenie Janka Matury, opiekuna Galerii Historycznej Polic w kilkuosobowym gronie amatorów wydarzeń historycznych zrzeszonych w PKC "Sama Rama" wzięliśmy udział w prezentacji sołectwa Tanowo.

1.JPG

Spotkanie odbywało się pod hasłem "Tanowo dziś i jutro" i adresowane było głównie do obecnego pokolenia mieszkańców Ziemi Polickiej.Prezentacji towarzyszyło szereg wystaw fotograficznych, plastycznych oraz umiejętności manualnych zarówno tych najmłodszych mieszkańców Tanowa jak i tych w wieku senioralnym.

2.JPG
6.JPG

Zaproszeni goście mogli zobaczyć również występy dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Jerzego Noskiewicza, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego, Przedszkola Publicznego oraz Domu Dziecka w Tanowie.

4.JPG
5.JPG

Dużym zainteresowaniem, szczególnie chłopców cieszył się fragment kolekcji pojazdów militarnych "Weteran Garaż" Leszka Budyłowskiego z Tanowa.

3.JPG
7.JPG

Po przerwie na kawę i ciastko zaproszeni goście spotkali się ponownie w sali konferencyjnej by wziąć udział w sympozjum "Tanowo dziś i jutro". Zaprezentowano tam m.in. kilka wątków tematycznych, w których niezwykle interesująco temat zaprezentowali Anna Szostak, Witold Król i Alicja Szyndlarewicz.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License