Topienie Marzanny

W pierwszy dzień wiosny 21 marca 2011 r. przedstawiciele „Samej Ramy” zostali zaproszeni przez Przewodniczącego Rady Osiedla nr 2 w Policach Zbyszka Andrzejewskiego na uroczyste Topienie Marzanny.Tuż przed godz. 11:00 poszczególne grupy przedszkolaków i uczniów klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 1 zaczęły pojawiać się na moście nad rzeką Łarpią w pobliżu polickiego rynku.

1.JPG

Po zajęciu miejsc przy balustradzie mostu pani pedagog SP 1 odczytała wyrok i zbudowana z materiałów ekologicznych kukła przy ogólnym aplauzie została wrzucona w nurty rzeki.

2.JPG

Element uroczystego utopienia zimy w Łarpi został więc zakończony i dzieci wraz z opiekunami udały się na teren zabawowy RO nr 2 przy ul. Konopnickiej. Tu miała miejsce dalsza część imprezy a mianowicie konkurs na najciekawszą kukłę Marzanny.

3.JPG

Dzieci przygotowały do konkursu jedenaście manekinów. Jury oceniło, że dzieci włożyły wystarczająco dużo wysiłku w przygotowanie Marzann i nagrodziło wszystkie prace. Po tej części doświadczony członek Rady wrzucał do ognia kolejne kukły „przyśpieszając” tym samym odejście zimy i nadejście wiosny.

4.JPG

W tym czasie na wielkim grilu piekły się kiełbaski, które w chwilę później dzieci pałaszowały z apetytem. Po czym opiekunowie zaprosili dzieci do szeregu zabaw ruchowych.

5.JPG
6.JPG

Na podkreślenie zasługuje fakt, że impreza odbyła się przy pięknej, słonecznej pogodzie.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License