Trzebieskie Neptunalia 2010

Trzebieskie Neptunalia odbywają się od wielu lat.  Tegoroczne miały miejsce 31 lipca 2010 roku i odbywały się w ramach Polsko - Niemieckich Dni Zalewu Szczecińskiego. Do Trzebieży turyści "Samej Ramy" udali się w dwóch grupach - na rowerach i łodziami motorowymi, w sumie 22 osoby.

Tak jak co roku impreza rozpoczęła się od wjazdu, tym razem samochodem terenowym, króla mórz i oceanów Neptuna, w którego wcielił się Jurek Leszczyński. Po przekazaniu mu klucza do osady Trzebież przez burmistrza W. Diakuna rozpoczął się polsko - niemiecki piracki festiwal szantowy prezentujący program dla widzów w każdym wieku. Raz po raz pomiędzy zebraną publicznością przechadzali się patrząc na wszystkich "z góry" policcy szczudlarze.

5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.JPG
9.JPG

Nowym zwyczajem w ramach Neptunali, był Trzebieski Turniej Rybacki o Puchar Burmistrza Polic. Turniej zaangażował zarówno pasjonatów rybactwa, jak i publiczność. Składał się z wielu różnych konkurencji związanych z tematyką morską i rybacką. W zmaganiach wzięło udział rybackie środowisko z Polski oraz Niemiec. Najwięcej emocji naszym zdaniem wywołały zawody wyciągania żywego węgorza z beczki. W zawodach uczestniczyły również panie ale i tym razem musiały uznać wyższość panów.

1.JPG

Polsko - niemieckie Dni Zalewu Szczecińskiego sprawiły, że do Trzebieży przybyło bardzo wiele turystycznych jednostek pływających. Baseny "pękały w szwach", a ładu i porządku pilnowały mieszane patrole policyjne z powiatu polickiego i powiatu Pasewalk złożone z wcześniej poznanych funkcjonariuszy.

3.JPG
4.JPG

Dużo emocji zwłaszcza wśród młodszej części widowni wzbudziły występy młodej piosenkarki Paulli, która tym razem nie zachwyciła swym występem trzebieskiej publiczności, ale za to przez ok. 15 minut rozdawała autografy. Z kolei druga gwiazda wieczoru - zespół "Blendersi" pokazali klasę… i za to wielkie brawa właśnie dla nich.

2.JPG

Parę minut po 24:00 salwa sztucznych ogni rozbłysła się nad wodami Zalewu Szczecińskiego. Trzebińskie Neptunalia 2010 przeszły do historii.


(wgaw)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License