V HUBERTUS czyli Rowerowa Pogoń za Lisem 2016

Tradycyjnie, co roku nieformalna grupa rowerowa Szczecin na Rowerach w niedzielę 6 listopada 2016 r. zorganizowała "Rowerową Pogoń za Lisem". W tym roku św. Hubert był dla nas bardzo łaskawy i po wczorajszych nocnych opadach deszczu mieliśmy bardzo ładną pogodę, która niewątpliwie pozytywnie wpłynęła na przebieg spotkania. Ruszyliśmy o godz. 10.30 z pod Pomnika Czynu Polaków w kierunku Polany Sportowej, gdzie był punkt zborny dla wszystkich dojeżdżających.

8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg

Następnie po krótkim przywitaniu i przedstawieniu zasad zabawy przez Joannę Olszowską udaliśmy się w pogoń leśnymi drogami za lisem. Po drodze lis zostawił ślady w postaci pomarańczowych tasiemek, które jednocześnie były kuponem uprawniającym do otrzymania małego upominku na końcu.

12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg

W leśnej gęstwinie ukryła się lisica, którą w tym roku odegrała Grażyna Burzyńska. Po grupowym poszukiwaniu szczęście uśmiechnęło się do Łukasza Pucza ze Stargardu, który został Królem polowania. Gratulujmy mu dobrego nosa i zmysłu taktycznego podczas poszukiwania lisicy.

16.jpg
17.jpg
18.jpg

Po zakończeniu poszukiwań u kilku osób było słychać ciche odgłosy marsza - to im kiszki grały. Ta grupa czym prędzej udała się do "Pizzerii Izba" (dawna "Lawendowa") w Tanowie, gdzie odbyło się zakończenie imprezy. Reszta osób jeszcze na polanie gratulowała królowi polowania, zrobiliśmy grupowe zdjęcie i udaliśmy się na ciepły posiłek do wspomnianej już pizzerii.

19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
Po przejechaniu ok. 12,5 km leśnymi drogami zawitaliśmy do Tanowa. Po smacznym posiłku - placek po węgiersku palce lizać !! - przyszedł czas na rozdanie nagród, tym którzy mieli sokoli wzrok i po drodze odnaleźli ślady lisicy oraz dla króla i vice-króla polowania. Następnie drogą rowerową małymi grupami wróciliśmy do Polic i Szczecina.
23.jpg
24.jpg
25.jpg
26.jpg
27.jpg
28.jpg

(wgaw)
(adalbert)
(marekz)
(paweł)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License