V Rajd Rodzinny Kwiecień 2008

Wiosenna co prawda ale kapryśna w tym roku aura, pozwoliła 5 kwietnia b.r. uczestnikom i organizatorom V Rodzinnego Rajdu Rowerowego spędzić miło sobotnie przedpołudnie. W tym roku w Rajdzie wzięło udział ok. 40 osób. Start nastąpił spod Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach, ok. godziny 1030.

1.JPG
2.JPG

Trasa prowadziła ulicami starej części miasta Police, a następnie ścieżkę rowerową obok Zakładów Chemicznych aż pod Trzeszczyn.

3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG

Tu uczestnicy rajdu wjechali do wioski a dalej drogą leśną do Siedlic.

8.JPG
9.JPG
10.JPG

Południowym obrzeżem wsi, leśnymi duktami dotarli na metę przy Kompleksie Rekreacyjno – Sportowym OSiR.

11.JPG
12.JPG

Honorowy Patronat nad imprezą objęły Zakłady Chemiczne „Police” S.A oraz Urząd Miasta Police i osobiście burmistrza Władysława Diakuna, który był starterem honorowym rajdu. Głównym organizatorem imprezy był OSiR w Policach a współorganizatorami Stowarzyszenie Ekologiczne "Łarpia", PKC „Sama Rama” i Społeczne Stowarzyszenie Ratownicze. Z dużą pomocą organizatorom przyszli funkcjonariusze Komendy Policji w Policach, którzy nie tylko na starcie wręczyli uczestnikom koszulki odblaskowe, ale cały czas przy wsparciu radiowozów nadzorowali przejazd uczestników w miejscach newralgicznych. O bezpieczeństwo na trasie dbali ratownicy ze Społecznego Stowarzyszenia Ratowniczego oraz Policja, która eskortowała Rajd od momentu startu aż do wjazdu uczestników do lasu. Na mecie każdy z członków Rajdu, otrzymał pamiątkowy dyplom i okolicznościowy znaczek. Po krótkiej przerwie, można było posilić się kiełbaską z grilla i napić się ciepłego napoju. Po zakończonym posiłku, każdy z uczestników wylosował nagrodę niespodziankę. Na zakończenie V Rodzinnego Rajdu Rowerowego ratownicy ze Społecznego Stowarzyszenia Ratowników przeprowadzili krótki pokaz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu, aby każdy umiał i wiedział co należy zrobić w razie wypadku.

13.JPG

(wig)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License