V Rowerowe Dni Polic

Ten kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy odbywał się z okazji "Dni Polic". Toteż w sobotę, 2 czerwca 2012 r. na starcie przed Kompleksem OSiR-u przy ul. Piaskowej w Policach stanęło ponad 40 uczestników.

1.JPG

Po omówieniu przebiegu trasy rajdu pojechaliśmy ścieżką rowerową do Tanowa - jest już przejezdna na całej długości. Aktualnie wykonawca usuwa niewielkie pozostałości pozamiatanego piasku.

2.JPG
3.JPG
4.JPG

Potem była Tatynia gdzie pooglądaliśmy usytuowany na rzece Gunica jaz i urządzenie do wytwarzania energii elektrycznej. Kiedy dojechaliśmy do kościoła zza drzew wyszła wielka, czarna chmura więc nie wchodziliśmy już do świątyni tylko pojechaliśmy w stronę Polic.

5.JPG
6.JPG

Jednak nie udało się uciec przed deszczem. Na "żużlówce" łączącej Tatynię z Z.Ch. "Police" jednak nas dopadł. Zatrzymaliśmy się całą grupą i wysokie drzewa ochroniły nas przed zmoknięciem "do suchej nitki". Ulewa była krótka, ale treściwa. Niektórzy byli na tą ewentualność dobrze przygotowani. W międzyczasie grupa dzieci z SP 3 zjadła przygotowane przez mamy kanapki.

7.JPG
8.JPG
9.JPG

Po deszczu pojechaliśmy do SKARB-u. Tam było kilka grup zwiedzających, ale na nas czekał już przewodnik więc zwiedziliśmy oba bunkry. Rowerzyści z Rowerowego Szczecina byli zachwyceni zbiorami. W bunkrze grupa 22 harcerzy ze Szczecina zgłosiła się, że chce jechać z nami na metę rajdu jak tylko przejdą ścieżkę turystyczną po fabryce. Jednak po przejściu trasy zrezygnowali.

10.JPG
11.JPG
12.JPG

Pojechaliśmy więc na metę gdzie Małgosia z pracownikami już upiekli nam kiełbaski.

13.JPG

W holu, bo zerwał się silny wiatr ustawili stoliki i krzesełka była też kawa, herbata więc wszyscy gdzie kto mógł rozsiedli się i pałaszowali ciepły posiłek. Potem było losowanie nagród - wszyscy dostali drobne upominki i oczywiście znaczki rajdowe. Około godz. 13:00 było już po imprezie. Wszyscy rozstali się pośpiesznie, przecież po południu będzie kontynuowane wielkie święto naszego miasta "Międzynarodowe Dni Polic".

14.JPG
15.JPG
16.JPG

W ramach święta odbyła się prezentacja wystawy fotograficznej Andrzeja Kowalika i Tomka Łoja "Polsko-niemiecka historia na fotografii".

17.JPG
18.JPG

Był też turniej sportowy drużyn Pasewalku i Polic (startował też Olek Doba) oraz szereg koncertów estradowych. Dni Polic zakończono pokazem ogni sztucznych.(wgaw)
(adalbert)
(marek)
(jewti)
(zibi)
(micolski)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License