V Wakacyjny Rajd Rodzinny

W sobotę, 2 sierpnia 2014 r. spotkaliśmy się na starcie do tradycyjnego Wakacyjnego Rodzinnego Rajdu Rowerowego. O godz. 10:00 do wspólnego rodzinnego zdjęcia stanęło ponad 70 rowerzystów nie tylko z Polic ale również ze szczecińskich klubów rowerowych Neptun i Gryfus.

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Po omówieniu trasy cały kolorowy peleton ruszył ul. Piaskową, Okulickiego, Roweckiego i dalej ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Rurowej i Tanowskiej.

4.JPG
5.JPG
6.JPG

Po minięciu szlabanów kolejowych skręciliśmy w kierunku Polickiego Lapidarium, przy którym był pierwszy postój. Zebrani wysłuchali historii powstania tego miejsca, zrobiliśmy kilka zdjęć i ruszyliśmy dalej ulicami Sikorskiego, Sienkiewicza i Dubois, a następnie ścieżką rowerową w kierunku Zakładów Chemicznych "Police".

7.JPG
8.JPG

Po drodze zatrzymaliśmy się na moście kanału dosyłowego wody odrzańskiej, gdzie Andrzej Helak opowiedział historię budowy kanału jak również Wydziału Wodnego. Jadąc dalej peleton został sfotografowany z wiaduktu kolejowego dawnej stacji PKP Police-Zakład.

9.JPG
10.JPG
11.JPG

Jadąc ul. Kuźnicką minęliśmy budynki dyrekcji a następnie Zakładowej Straży Pożarnej. Zatrzymaliśmy się na kolejnym wiadukcie, by wysłuchać opisu obiektów produkcyjnych i usługowych ulokowanych na terenie kombinatu chemicznego.

12.JPG
13.JPG
14.JPG

Kolejnym miejscem postoju był cmentarz w Trzeszczynie. Tu uczestnicy imprezy poznali historię tej nekropoli jak również usytuowanego tam Krzyża Pamięci.

15.JPG
16.JPG

Dalej trasa rajdu biegła drogą leśną łączącą Trzeszczyn z Siedlicami. Na tej terenowej trasie był piach i były kałuże. Należało zachować zarówno ostrożność jak i dyscyplinę jazdy aby nie doprowadzić do kolizji.

17.JPG
18.JPG
19.JPG
20.JPG
21.JPG

Po pokonaniu tego odcinka znów wyjechaliśmy na łagodną ścieżkę rowerową, a po paru minutach i przejechaniu ok. 20 km meldowaliśmy się na terenie Kompleksu OSiR przy ul. Piaskowej. Tu na wszystkich uczestników imprezy czekała kiełbaska z grila, kawa, herbata i słodycze.

22.JPG
23.JPG
24.JPG
25.JPG
26.JPG

Po ich spałaszowaniu, otrzymaliśmy pamiątkowe znaczki, a także rozlosowano szereg upominków związanych z turystyką rowerową.

27.JPG
28.JPG
29.JPG
30.JPG
31.JPG
32.JPG

Organizatorzy rajdu, policki OSiR, PKC "Sama Rama" i Wydział Oświaty UM Police serdecznie dziękują Wszystkim, którzy przyczynili się do urzeczywistnienia tej imprezy i zapraszają do dalszej współpracy.

33.JPG
34.JPG

Grupa członków "Samej Ramy" mieszkająca w Szczecinie, w drodze powrotnej wstąpiła "na chwilę" do Parku Różanego by wziąć udział w koncercie zespołu Stowarzyszenia Mniejszości Narodowej Roma „Jankesci”, a mające swą siedzibę w Szczecinie oraz w powitaniu jego Przewodniczącego Józefa Łakatosza. Stowarzyszenie to liczy wg danych z 2008 r. ok. 170 osób.

35.JPG
36.JPG
37.JPG

(wgaw)
(adalbert)
(dariusz37)
(paweł)
(jacek)

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivs 3.0 License